Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké vybrat reproduktory?

Zdravím, potřeboval bych pomoct. Chci si koupit nějaké reproduktory z Alza.cz Mam grafickou kartu na základní desce, typ viz foto. Nejradši bych 2.1. Jde mi trochu spíše o basy, proto volím 2.1. No a hledám něco vzhledově pěkného, jen nevím co si můžu pro mou zvukovou kartu dovolit. Na reprosoustavu mam vymezeno 1700,-. Předem děkuju za vaše rady.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Aby som ťa usmernil. V rokoch 1970 som postavil v.r. množstvo trojfázových reproduktorov ošetených 24 decibelovou strmosťou výhybiek napájaných VN výškovým, smerovým reproduktorom prv, než sa objavili prvé kaloteny.

V každom prípade verného zvuku (hi-fi DIN 45500, *.waw) odporučím :

1./ Bedne za membránou reproduktora musia byť vyplnené až po koš s magnetom kamennou, alebo sklenou vatou kvôli deju adiabatickému ale tiež kvôli eliminovaniu zotrvačnosti (hmoty) vlastnej membrány. Fáza +/- ....koniec.

2./bedne musia byť nepriedušné (po stlačení membrány k magnetu žiaden výfuk/násos v spojoch.

3./vaňa, materiál bední musí byť vytvarovaný z jednoliateho, nevibrujúceho materiálu (ľahčený, perlit beton apod).

4./ basreflex (vyžarovanie s fázovým opozdením frekvencie zadnej membrány) sa nedá technicky v klasickej 500l bedni extra potrubím patričného priemeru obsiahnuť. Reklamný ťah v podobe basreflexu, ktorý likviduje verný zvuk hudobných nástrojov. je vhodný na verejné trhoviská.