Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba PC

Zdravím,

v brzské době by jsem si chtěl předělávat PC, ale přiznám se, že co se PC komponentů týče tak mám hrubé vědomostní nedostatky. Pracovat s PC umim docelá dobře, ale nikdy jsem pc neskladal. Většinou jsem pracoval s notebooky, ale asi před rokem jsem si vzal a nechal opravit starší pc od otce, který ho měl doma. Byla tam vadná základní deska...

Takže k věcí.. Nevím jestli to bude dostačující, ale projel jsem PC programem everest, aby jsem se dozvěděl co v něm vlastně mám takže tady je výpis:

Procesor - DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+
Základní deska - Neznámý (Asrock N68C-GS FX)
Čipová sada základní desky - nVIDIA nForce 7025-630a, AMD Hammer
Pracovní paměť - 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Grafický adaptér - ATI Radeon HD 2600 XT (512 MB)
Zvukový adaptér - ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller

//Jde mi o to, zvýšit výkon PC. Vesměs ho chci mít na hry, ale nepotřebuji nutně zase aby rozjel všechny hry na plné detaily. Nechci do komponentů rvát 10ti tisíce.

= Můj dotaz teda zní jestli vůbec má cenu nějake součásti obměňovat, nebo to je spíš vrak a bylo by lepší vyměnit celý PC. Popř. bych Vás chtěl poprosit o nějaký návrh cenově dostupných součástí. Já bych to viděl asi na obměnu procesoru, grafiky a ram... (popř chlazení).

Předem děkuji za rady,
s pozdravem Martin

Nejlépe by bylo vyměnit celou sestavu. Jinak jsi ještě zapomněl napsat jaký máš zdroj (přesné označení).
Teoreticky by jsi mohl pořídit nový CPU (FX-6300)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8309784N1RWR
Ale v ten okamžik se stanou tvé DDR2 RAM nepoužitelné a musel by jsi pořídit DDR3 (ty by zase nešly použít se současným CPU) např."
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821Y51SR1HIW
A to ještě pořád zbývá grafika.