Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevím jestli mi poběží nová sestava

Zdravím

Chci si dokoupit pár komponent do mého pc (no, spíš skoro celý pc nahradím :D), ale nevím, jestli mi to všechno dohromady pojede. Hlavně si nejsem jistý se zdrojem, jestli to utáhne. Dělám to poprvé, a proto vím jenom minimálně podle čeho se to vybírá, aby to tam pasovalo. Četl jsem si různé články o tom jak by se komponentymněly kupovat, ale chci mít jistotu, že jsem to vybral správně, protože jsem si už párkrát něco koupil a nesedělo mi to tam. Tak to postuju sem.

To je ta sestava:
Procesor AMD FX 6300
Operační paměť (1x) Kingston HyperX Fury series
Základní deska GIGABYTE 970A-DS3p
Grafická karta Sapphire HD 7730 - Zakoupeno
SSD Harddisk Crucial M500
Zdroj Fujitsu-Siemens Primergy Econel 100S2 NPS-230EB A - zakoupeno

Také bych se chtěl zeptat, jestli je to 64-bit nebo 32-bit, pro výběr Operačního systému (jestli to pomůže, Měl by to být Windows 8.1 :-))

Za případnou pomoc velice děkuji!!!

- Jestli chces pouzit jen 4Gb RAM tak zakup radeji 2x2Gb, byla by skoda nevyuzit DualChanel.
- Pro 4Gb, bych ti doporucil zakupit jiz 64Bit OS.
- Ten SSD disk budes urcite potrebovat? Chtel bych te upozornit, ze ta kapacita, nemusi a nebude dostacujici. (20Gb, pocitej jen pro instalaci OS)
(Tebou zvolenému zdroji bch se radeji vyhnul)

Prkno od GB? Pak tu budeš skuhrat, že ti čkvrčí sluchátka. Zvol MSI nebo Asus. RAM dneska 2x4GB (aby jely v "dvojkanálu"). Nechceš místo SSD raději Velouše? OS: na čtyři giga RAM bych doporučil furt ještě 32-bit. Na cokoliv většího už 64. Ten zdroj je ale hodně divný tvor...

Prkno si nechám, na ostatních fórech mi ho schválili, sluchátka používám jen příležitostně. RAM hodlám časem upgradovat na dvojnásobek. Toho divnýho tvora jsem "hodil ze skály", vybral jsem si (Pokud mi ho někdo neodsoudí jako časovanou bombu) ten v mým komentáři nahoře.