Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přetaktování procesoru-Intel core duo 2 E72OO

Čau lidi potřeboval bych poradit o kolik bych mohl zvýšit frekvenci procesoru.
Paramatry PC:
Základní deska-MSI-7519
Procesor-Intel core duo 2 E72OO-(frekvence je na 2.53GHZ)
Ram-A-data-extreme edition: 4x1-Giga DDR2 na frekvenci 1066+
Zdroj-450Wattu
Chladič-Freezer pro 7
Grafická karta-Msi-nvidia geforce..512mb model neznám :/
Disk-250G
Budu rád za každé dobré rady k taktování.

Ten procesor jde bez zvyšování napětí přetaktit tak o 25% ovšem za předpokladu slušné desky a to pro Socket 775 s čipsetem Intel P35,45,55, dál se musí vzít do úvahy stáří desky = napájecí kaskáda a její zatížení při přetaktu které může skončit krachem díky stáří kondenzátorů.

To přeci není o tom tam něco nacpat klik a je hotovo.
Přetakt CPU v BIOSu je dlouhodobá záležitost a to po krocích s testováním stability a teplot až na hranici která je u každého CPU jiná.
Doplním:
Abych se dostal k tomuto výsledku a by to bylo dlouhodobě stabilní = více jak pět let, tak jsem si s tím hrál skoro týden.

Typ CPU Intel Core 2 Duo E7400
CPU platforma/stepping LGA775 / R0
Čipová sada základní desky Intel Eaglelake P45

Takt CPU 3496.5 MHz (originál: 2800 MHz, overclock: 25%)

Násobič taktu CPU 10.5x

CPU FSB 333.0 MHz (originál: 266 MHz, overclock: 25%)

Sběrnice paměti 666.0 MHz

Poměr DRAM:FSB 20:10