Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem super kniha o procesoroch v pc

potreboval by som poradiť.....chcel by som aby ste mi z vlastných skúsenosti poradili nejakú fakt dobrú/kvalitnú knihu o počítačových procesoroch....nech je v nej absolútne všetko do detailov vysvetlené hlavne ako procesor pracuje, ako manipuluje v dátami, a ako ich spracúvava, a z čoho sa skladá....+ celá história vývoja a výroby.

ja som nedávno kúpil toto www.martinus.sk a bol som s toho nemylo prekvapený...."že na maturity", o procesoroch(ale aj o celom hardware počítača) tam bolo len všeobecne napísané, že sa skladá z ALU+riadiaca jednotka, registrov, cache+niečo o architektúrach a že spracúva všetky dáta.....to je podľa mňa dosť málo pre ľudí chystajúcich sa na výšku...pls poraďte niečo viac! Hlavne mi ide len o tie procesory.

kniha by mala byť najlepšie v slovenčine, no môže aj v češtine. A cena do cca 30 eur, no môže aj vyššie.

Prečo to musí byť nutne "kniha"? A ešte k tomu v sk alebo cz jazyku? ]:( Všetko kvalitne popísané nájdeš v 99,99% v angličtine... Chystáš sa na VŠ a chceš si niečo naštudovať o procesoroch? Jedine Google a hľadaj - angličtina nutnosťou ! Na knihu za 30-Eur zabudni...