Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pracovat s redukcí IDE SATA -> USB 2.0

Dobrý večer, koupil jsem si nový notebook. A rád bych z harddisku ze starého počítače vytáhl fotografie atd. Koupil jsem si adaptér, který toto umí řešit. Bohužel po zaopojení notebook žádné zařízení neukáže. Je možné že by potřeboval ten adaptér nějaké ovladače nebo tak něco? V manuálu píší, že stačí připojit a nazdar.

Notebook ná v sobě windows 7 home, harddisk je starší plně funkční, připojuje se ještě přes takovou tu žehličku. Tuším že má označení IDE.

Udělátko mám takové:

http://www.tsbohemia.cz/hdr-adapter-usb-2-0-ide-sa ta-adapter-kabel_d60225.html

Předem všem děkuji za případnou pomoc
Pepa B.

Nemoze to byt jedno, disk odpoveda len pri spravnej urovni master/slave signalu (to by musela redukcia hladat 2 disky raz master a raz slave). Netvrdim ze to nerobi, zavisi od cinana, ale vacsinou to nerobia, treba mat preistotu jumper spravne.

A pri inicializacii disk ak je disk najumprovany ze ma aj slave, tak ten disk bude cakat na slave donekonecna apod. Nemaju to vsetky disky tu polohu alone extra, ale mnoho ich malo.

Po proštudování jsem zjistil, že jumper je posazený správně.

Tudíž připadá v úvahu slabé trafo, zítra odzkouším disk napájet přes počítačový zdroj. Je ještě možné, že by bylo potřeba něco nastavit v biosu notebooku, případně nějaké další ovladače?

Počítačový zdroj nepomohl.

Jumper je posazen dle znázornění na disku na pozici "master /w slave present".

Správce disků: brrP
Správce zařízení: l8HI

Po odpojení / připojení zařízení, absolutně žádná změna.

Dnes redukce odzkoušena na dalším notebooku, stejný problém. Mám tu celkem čtyři disky, dva sata a dva pata.. ani jeden to nerozjede. Po zapojení se disk točí, zbytek bez odezvy. Už fakt nevím.

Single

P.S: ked nepomoze ani to, tak este treba skusit ine poradie zapinania, idealne pozret si to v nejakom navode k tomu ze co zapnut najprv redukciu do USB a potom disk, alebo naopak, pripadne skusit obe moznosti. Ked nepomoze ani to, tak bud je v riti disk, alebo este to treba strkat do USB portu vzadu na PC a ne vpredu ptz predne su naprd, ked ani to nic tak tie redukcie su sroty :) Kup si PATA controller do slotu alebo nejaky normalny USB ramec od normalnejsej firmy

Jumper přehozen, bez odezvy. Každopádně disk je funkční, píchnul jsem ho opět na desku stolního počítače a najede. Nebudu to řešit, hold data natáhnu zdlouhavější cestou.

Díky za Váš čas a přeji pěkný zbytek dne.

S pozdravem Pepa