Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírám multifunkční tiskárnu na doma.

Formát A4 bohatě stačí, už jsme doma měli (ještě je asi ve sklepě) barevnou inkoustovou, s inkoustem problémy a barvu jsme použili zřídkakdy (ale co jsem byl v zaměstnání, tak tam by se barevná tiskárna uživila), pokud bychom potřebovali barvu, kousek od nás je firma co si to tam můžeme nechat vytisknout - takže laserovou černobílou. Syn vytipoval tuhle
http://www.czc.cz/brother-dcp-7070dw/94886/produkt
(Brother DCP-7070DW 4499 Kč)
mně se nezamlouvá cena, koukal jsem na nabídku, třeba tahle (pokud se budu držet výrobce, ale netrvám na tom)
http://www.czc.cz/brother-dcp-1510e/133541/produkt
(Brother DCP-1510E 2541 Kč)
nemá wifi připojení (ale nenapadá mne, že by mi to mohlo vadit) a je skoro za polovic. Nehodlám tisknout knížky ani diplomka mi už nehrozí, skutečně občas pár stránek.
Tak než se rozhodnu a napíšu Ježíškovi, rád bych si to rozmyslel. Zatím mám zkušenost jen s tiskárnami a skenery Epson a HP.
Jaké máte kdo zkušenosti s levnými laserovými tiskárnami? Já skutečně tisknu málo, měl jsem už laserovou tiskárnu HP i Samsung a vystačil jsem si s tonerem co tam byl od výrobce.

jistě, chodí sem lidi co si myslí, že když tisknou z wifikrámu, že tiskárna musí mít taky (half duplex pomalé) wifi připojení, že na drátové síti by netiskla.
takže přežívání v bludu se teď říká pokrok, znamenám si.

původního tazatele jsem však zmátl, měl jsem pro wifi-tiskárnu kategorii málotiskač, nechtěl bych ho zmást.

Myslím, že mne hned tak něco nezmate, v tiskárnách jsem se hrabal, vcelku úspěšně, už v době, kdy se připojovaly jen přes LPT (a to v tom lepším případě) a venku běhali mamuti.
Třeba tohle bylo z mé tykve:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&f ile=viewtopic&t=65497
Wifi připojení tiskárny mne nenapadlo, na tuto možnost mne upozornil syn. Možná by to jako kuriozitu využila manželka (moje vlastní), že by si mohla tisknout ze svého chytrého mobilu.

My koupili (převážně na pracovní účely) tuto. Tiskne rychle, relativně levně a dá se na ni připojit přes wifi, což byl náš hlavní parametr. Pokud na tom jednou za měsíc vytiskneš nějakou blbinu, tak je i verze bez wifi o pětikilo levnější. Je každopádně škaredá a poměrně veliká, takže se moc nehodí, aby byla na očích (my ji máme ve skříni).

Včera jsem nakukoval v jednom qelbu www.euronics.cz měli tam multifunkci HP Laserjet M1132 za 3199Kč a Canon i-sensys MF3010 za 2990Kč. Na cenovce bylo něco o třech barvách, p(r)odavač mi tvrdil, že jsou to skutečně barevné laserové multifunkce, ale není o ně zájem. Na internetu se tvrdí, že tisknou monochromaticky (vzhledem k ceně se k tomu přikláním i já). Napadlo mne, jestli to tvrzení o barvách neznamená, že toner je možné vyměnit za nějaký jiné barvy (o něčem takovém jsem ještě neslyšel). Škoda, že jsem si ty cedulky nevyfotil.