Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá Smrt

Dobrý den, Mám takový problém. Mám Notebook Acer Aspire V3-551G a někdy při delším nepoužívání mi NTB spadne (modrá smrt). Spadne někdy i při probuzení z režimu spánku. Nevím co stím dělat. NTB jsem zkoušel již několikrát dávat do Továrního Nastavení ale nepomohlo to. Fotky přikládám dole. A chtěl bych se ještě zeptat jestli bych jej měl reklamovat mám ho jenom 1. rok. Děkuji Pekac12

Uprava: Fotku modré smrti mám, ale nepodařilo se mi jí zde dát :(

při delším nepoužívání mi NTB spadne (modrá smrt). Spadne někdy i při probuzení z režimu spánku.

není nainstalován driver chisetu nebo spíš chybí rozšířená podpora acpi.
tak u tvého krámu jsou všechny ovladače chipsetu součástí balíku vga.

než to reklamuješ nebo vyhodíš, zkoukni chyby v prohlížeči událostí nebo ten bsod viewer.

konflikt s drivery hlásí kernel windows, což je průser.
problém je s ovladači souborového systému, s ovladačem usb pro amd chipset, s ovladačem directx a s ovladačem pro konkrétní hw architekturu.
připadá mi to, že tam instalatér nacpal co ho zrovna napadlo.

čili ne že bsod ukáže historii 16 bsod - tam nemá být žádná.

Jak presne si to daval do tovarniho nastaveni? Pouzi klavesu po zapnuti a zvol "factory recovery", ne nejake blbiny z windows. Potom najprv nic neupdatuj (na test vypni aj Windows update) ani neinstaluj, len to skusaj jak to funguje. Ked to funguje bez BSOD, tak tu BSOD tam pridas nejakymi aktualizaciami ovladacov alebo instalaciami nejakeho sajrajtu apod. Pripadne aktualizaciou Win a neaktualizovanim ovladacov apod. Ak aktualizujes WIn tak nainstaluj aj aktualne ovladace RUCNE z webu vyrobcu notebooku, ziadne ine.

Inac v tvojom pripade kedze vidim ze ti to pada na vsetkom moznom, bude najskor na vine HW, alebo napr. RAM moze mat blby kontakt apod, ak mas viac RAM modulov skusaj ich po jednom v roznych slotoch.

P:S. ak to nepomoze tak vytlac ten obrazok toho BSOD vieweru s tymi vsetkymi chybami na papier a chod to reklamovat a ukaz im ten papier

ja som nepisal ze za to moze "nejaky program", ale mozu nejake maglajzy autoupdaty ovladacov alebo janeviem co si tam instaloval apod. Urob co som pisal, factory recovery a nic tam neaktualizuj ani necisti ani netun ani nic.

K RAM sa da dostat casto aj bez rozmontovavania notebooku, ked sa v tom nechces babrat tak najprv to recovery skusit bez nasledneho rozdrbania Win, ked to nepomoze tak to chod reklamovat

Najprv ide o to zistit ci to rozdrbavas ty, alebo ci je vadny HW. Nasledne sa podla toho bud pojde reklamovat, alebo postupne zistovat cim to rozdrbavas ak to po recovery pojde dlhodobo bezchyby.

(ja ti na to totiz nevidim a neviem co si tam instaloval atd. Programy typu firefox alebo word nicomu nevadia, ak su z oficialnych zdrojov a ne zavirene cracky z ulozto).

vzhledem z aceřímu bordelu, který si updatuje co chce, je ten windows originální instalace od výrobce.

buď si položíš otázku: odkdy ti to začalo padat, cos tam předtím instaloval za tajnou aplikaci doporučenou kámošem, že ti originálka hlásí chybu s hal.dll(!),
nebo znovu obnovíš instalaci do továrního stavu a přiblblého kamaráda i s jeho radami pošleš do pr...

pokud tam byl od prodejce win8 a ty sám hledáš různě po netu updaty ovladačů na 8.1, pak je to skoro jasné.

protože jsou ty bezproblémové programy stále tajné, asi sám tušíš, žes něco posr...
výsledek máš před sebou.

ovladače pro win8.1 nejsou moc kompatibilní s win8, což m$ zásadně posral. vem si hypotetický případ nasazení win8 ve firmách o tisících pc (firmy naštěstí win8 odmítly a shit neinstalují). přijde opravný update na win8.1 a nekompatibility by se při testování pár vzorových pc neobjevily. po hromadném upgrade však bude třetina firmy nefunkční, zaměstnanci se můžou jít klouzat a it o pár lidech bude v práci 48 hodin denně.

takže na své neškodné prográmky, kde se vymlouváš na ostatní, zase zapomeň. všechny ovladače máš ke stažení u shitaceru. žádný hw jsi v notebůů měnit nemohl, tak co chceš vyhledávat za jiné ovladače?
dokud to nereinstaluješ, do té doby to budeš mít rozdrbané.