Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní dual band Wifi repeater/extender

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda lze sehnat venkovní dual-band wifi (extender, anténu, bridge apod.), která by zvládla funkci WDS, jinými slovy zařízení, které nevytváří novou síť venku, ale pouze kopíruje tu stávající, co je v domě. Potřeboval bych totiž prodloužit dosah wifi i ven (cca dalších 50m), ale nechci vytvářet novou síť - přál bych si zkrátka po celém domě i zahradě stejnou síť v pásmech 2.4 a 5GHz (kvůli klientům či návštěvám). Ven bohužel LAN kabel natáhnout nejde. Děkuji Všem za jakékoliv info!

2.4 by byla pro veřejné a rychlejší 5ghz pro soukromé účely. Zatím sem našel dual band extender pouze pro interní účely (např. od Asusu RP-N53, RP-AC52) :-| Dalším z řešení, který mě napadlo pořídit silný AP-wifi, který by pokrylo jak dům, tak přilehlý okolí, ale nemám s tím ještě žádný zkušenosti (třeba od Asusu RT-AC68U, která co sem koukal vychází dobře i v testech na Cnetu apod.) Cenově by to vyšlo asi nastejno.... fakt nwm ::)

tys vůbec nepochopil ten odkaz.
když chceš pokrývat dům jediným vysílačem, musíš ho dát zhruba doprostřed - protože zdi.
v interiéru nejde honit anténu s vysokým ziskem, protože odrazy od zdí zaruší příjem signálu.
v této situaci ještě chtít tím samým krámem pokrývat zahradu je nesmysl, venek potřebuje optimálně umístěné a nasměrované vlastní ap.
veřejná a primární síť se neoddělují pásmem, ale minimálně více ssid nebo vlany (ty umí ten mikrotik).

asus neznám, jejich omalovánky ve fw mi vadí.

Dualband ma jeden vazny nedostatok a tym su anteny. Bezne sa pouziva na 5G antena, ktora je naladena na 2.4G. Preto to chodi na 5G dost mizerne a dosah je tak mozno 1/4, oproti tomu, ak by to zariadenia malo nielen anteny na 2.4G, ale aj na 5G.
Okrem toho na 5G sa vo vonkajsom prostredi pouzivaju ine kanaly ako v prostredi vnutornom. Moze sa ti stat, ze budes mat zrovna take zariadenie, ktore nevie naladit vonkajsie kanaly.

Dobrý den, já hledám venkovní wifi repeater. Všude jsem našel jen domácí do zásuvky. Jde mi o to, že na hraně domu je ještě super signál, ale já ho potřebuji dostat ještě asi o 25 metrů dál a to pouze v jednom směru... Kabelem to řešit nelze. Díky

Repeater je blbost, nefunguje spolahlivo a samorusenie je prilis velke, castokrat akoby nahodne.
Pozri si nejaky RB4XX, tie uz maju viacero slotov pre karty a karty byvaju casto aj dualne (legendarna CM9), alebo si kupis kartu zvlast na 5 a zvlast na 2.4GHz. Vyhnes sa tak problemom s indoor vs outdoor frekvencie a dokonca tam mozes dat az 3 karty naraz, cize jedna bude sluzit na prijem v 2.4, dalsia na vysielanie v 2.4 a tretia na vysielanie v 5GHz.
Ako sa to vsak bude spravat cele neviem, v 5GHz byval problem uz s 2 kartami v 5GHz, ktore sa navzajom rusili hlavne ak jedna robila gw druhej.