Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V Win XP sa nedá prestaviť rozlíšenie

Dobrý deň.
Ten názov v skutočnosti klame. Bios beží v rozlíšení 640*400, aj keď sa Win bootuje tak jeho logo beží v 640*400. Tým že beží v 640*400 myslím že v strede obrazovky je malý bios a okolo je čierne. Keď zapnem win, v ňom sa dá nastaviť rozlíšenie normálne cez nastavenia na 1280*800 a beží všetko pekne na celú obrazovku. Keď však spustím niektoré (staršie) hry, spustia sa zase len v strede obrazovky maličké a okolo nie je nič. V niektorých sa v nastaveniach dá nastaviť rozlíšenie, a keď ho nastavím, bežia zase pekne na celú obrazovku. V niektorých sa to nedá a celkovo už mi to lezie na nervy, keďže do istého času to nerobil.
Nefunguje to len kým nie je nabootovaný Win, a ešte pri starších hrách.
V čom môže byť problém a dá sa s tým niečo spraviť?
P.S. v biose som sa sprtal, ale nic mudreho som nenasiel, mozno som daco prehliadol ale skor nie)

Ďakujem

To s tím externím monitorem není pravda. Třeba můj NEC má v menu položku "EXPANSION MODE" a můžu si nastavit 3 režimy (je to tam označeno jako OFF, 1 a 2), které znamenají:
1) obraz bod na bod bez roztažení ve středu LCD
2) proporcionální roztažení s černými okraji
3) roztažení obrazu na celou plochu LCD panelu

je to mozne ze niektory externy display na to ma aj nastavenie, ale vacsina to roztahuje vzdy.
Preto som tam aj dal tu poznamku ze o com sa vlastne bavime, ak ma nejaky externy monitor tak to ma roztahovat monitor a potom PC ani BIOS s tym nema nic spolocne.
U interneho panelu notebooku to je v BIOSe, pripadne niekedy moze byt nieco aj v nastaveniach ovladacov grafiky vo Win ale primarne je to v BIOSe (pre LCD notebooku)

Jak "viac ako povodne"?
nemas tam u toho nastavenia nahodou aj nastavenie ze keep aspect ratio? Ak ano tak povol. Ale zvycajne take nieco neni, roztahuje sa to na cely panel, inac roztahovat som este nevidel.

P.S. ma notebook spravnu informaciu o rozliseni panela? (co vidis pod Win - jake Win ponuka max rozlisenie pre ten panel? Jake ma mat fyzicky rozlisenie ten notebook?)

Inac ked das do BIOSu defaults, tak to musi byt vsetko tak jak pri kupe. Neupdatoval si nahodou BIOS? Potom mohli nieco zmenit (trebars rozlisenie v BIOSe, ptz zmenili nejaku detekciu monitorov apod.). P.S. nemas v tom nahodou strceny aj externy monitor? To moze ovplyvnit rozlisenie v BIOSe. Je to ale jedno, neriesil by som to.