Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrievanie NB hp N5470

Zdravim vas.
Darovali mi starsi nb s cpu athlon mobile 4 ram 384mb winxpprosp2_sk a poprosil by som skusenejsich uzivatelov lebo je to moj 1-vy nb o radu ako riesit prehrievanie ktore sa casto prejavuje jeho celkovym vypnutim hlavne ak hdd intenzivne pracuje.Nemam k nb ziadne cd vraj existuje nieco ako powernow_enabler a nejake utility som aj stiahol z webu hp pre tento nb.Dakujem

1. co ma notebook ve specifikacich? Pro jakou prac je urcen?
2. notebook by mel byt konstruovan tak, aby se pri praci, pro kterou je urcen neprehrival. Pokud se to deje, pak reklamovat.

Priciny prehrivani:
1. zaneseny chladis - pomuze vyfoukani stlacenym vzduchem, popr. bude nutne notebook rozebrat a vycistit
2. pri praci jsou zakryte vetraci otvory - typicky notebook na perine v posteli apod.

Poud je to starsi NB, zkus jej umistit na nejakou podlozku, abys mu zajistil zespodu lepsi pristup vzduchu. Existuji i chladici podlozky - podlozka s vetracky, na kterou se NB polozi