Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční nové CPU

Zdravím, desku MSI FM2-A75MA-E35 se stávajícím procesorem AMD A6-5400K. Jelikož při úpravě rawových fotek a současným posloucháním hudby na YouTube počítač trošku nestíhal (vytíženost CPU neustále na 100%), rozhodl jsem se koupit výkonnějšího švába. Koupil jsem AMD A10-6800K s tím, že situaci vyřeším. Nicméně po prohození procesorů po spuštění PC monitor "svítí černě" - je zaplý, ale není nic vidět. Pokud vrátím staré CPU, na monitoru se mi zobrazí, že buď procesor nebo paměti byly vyměněny - potvrdím a systém normálně naběhne. Pokud vrátím opět nový A10, vidím opět černou obrazovku, ani logo desky, nic.

V čem může být chyba? Díky.

Jednoduše vraz tam fungující procesor, stahni ze stránek výrobce desky nejnovější bios a nakopíruj ho na třeba hdd někam na C at to nemusíš hledat. Dále vlez do biosu a najdi podle manuálu k desce update biosu, jednoduše najdi na hdd kde jsi ho uložil klikni a čekej a je hotovo.

Tady bios http://cz.msi.com/support/mb/FM2A75MAE35.html#down -bios

Edit oni piší, že výhradně fleška, sladkej Asus...

Pánové díky moc - pomohlo, šváb běží. Jenom jak je ten BIOS na defaultní hodnoty, tak chladič se točí o sto šest a hučí tu celá místnost, tak to budu muset nějak snížit.
Jinak jsem stáhl ten nejnovější BIOS a dle popisu stačí soubor (zip) rozbalit, nahrát na připojenou flashku a z ní ten jediný exáč spustit. Otevře se klasické okno, kde se potvrdí aktualizace BIOSu (měl jsem verzi 1.3 -> aktualizováno na 2.3). V tu chvíli PC zamrzne a pak už se jen cca 2-3 minuty čeká. Jednou se to restartovalo a naběhlo ihned. Poté jsem prohodil CPU a hned mi to ukázalo již zmíněnou hlášku, že buď CPU nebo paměti byly vyměněny. Potvrdit a jedem dál. :-)

Děkuji.