Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronické klávesy

Zdravím,

Vím že jsem asi špatně zvolil kategorii ale nevím do jaké sekce bych svůj dotaz měl směrovat.

Sháním elektronické klávesy, nejlépe z druhé ruky, jsem začátečník, jaké značky by jste mně doporučily ? Jaké funkce by klávesy měli mít aby byli použitelné ? Na aukru jsou značky Casio a Yamaha kolem 2-3k... Jsou k nečemu ?

Díky za rady

Záleží, jak na klávesy umíš a co s nimi hodláš podnikat.
Protože píšeš, že jsi začátečník a předpokládám, že je budeš mít jen doma "na blbnutí", tak ano, klidně si tyhle kup, je to OK. A na rozdíl od Casia jsou klávesy Yamaha opravdu hudební nástroj ;-)
Dynamiku mají, tuším že dokonce i s nastavitelnou úrovní citlivosti, což je důležité hlavně pro začátečníky, než zvládnou "řídit" sílu úhozu.
Pokud bys ale chtěl někde vystupovat před lidmi, musel by ses poohlédnout po něčem lepším...

Kdybych si měl kupovat nějaké lepší klávesy, chtěl bych, aby měly funkci "dynamika úhozu", tj. aby hlasitost vylouděného zvuku byla úměrná tomu, jak se do klávesy třískne. To je samozřejmé u piana nebo pianina, ale u levnějších případně starších elektronických kláves to často chybí.