Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu ohľadom mojej novej zostavy PC

Hi all,
mám na Vás čo sa trochu viacej vyznáte malú otázku, v priebehu par dní planujem kupu novej zostavy celkovo som si to celé nejako prebehol, čo kde ako ceny pomer vykon, kvalita a pod. Rovnako aj nejaké tie recenzie ale zaujímali by ma aj odtialto. Plánovaná zostava:

- Procesor Intel Core i7-4790K
- Základná doska MSI Z97 GAMING 5
- Operačná pamäť Kingston 8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series
- Počítačový zdroj Corsair CS750M
- SSD disk Samsung 840 EVO Series Basic 120GB 7mm

a nakoniec ideme ku GPU: tu som si ale nie istý a chcem radu. Jednoznačne plánujem novú GTX970 NVIDIU ale rozmýšľam medzi MSI GTX 970 GAMING 4G a GIGABYTE N970G1 GAMING-4GD. Celkovo by som bral aj ASUS alebo niečo podobné ale už tá MSI je riadny obuch čo sa týka chladiča. Lenže celkovo estetika nehrá rolu, dôležitá je spoľahlivosť a čo by mi odporučila táto komunita.

Za nejaké tie rady a tipy vopred ďakujem

problém je pri týchto GPU že moja posrata skriňa ma bočný ventilátor, ktorý tak trochu bude príliš natesno k MSI alebo ASUS kartam, ale to sa da vymontovať aj tak je viac menej pri ostatných kusok zbytočný. :D a dosť mi tak blbne nejaky kablik

A co tu skříň změřit? Dělá se to takovým měřidlem délky tzv. "metrem"? A co má, sakra, co dělat ventilátor v bočnici?
CPU - Xeon, zdroj SeaSonic řady "G" 550W, GK MSI má délku 269 mm.
Koneckonců, jsou tu návrhy od M-Pola, včetně normální skříně, chladiče CPU, atd., stačí hledat.

Špatně! Vnější rozměry jsou nanic! Měří se rozměr od povrchu PCB k bočnici skříně ==> maximální výška chladiče věžového typu. Dále rozměr od upevnění čela rozšiřující karty ke koši pro HDD, nebo jiné překážce. Dále umístění zdroje a jaký odsávací ventilátor lze namontovat na zadní stěnu skříně. Na bočnici ventilátor prostě nepatří.
MSI Z97 GAMING 3 s příslušnou verzí BIOSu.
Intel Xeon E3-1231v3
Návrh na zdroj jsem uvedl, paměti si tam strčte, jaké chcete. Zda se vám to vejde do skříně, to musíte vědět vy

na to sa pýtam proste, nie som zbehlý vo výrobcoch a názoru komunity si vážim, pokiaľ je väčšina na rovnakej lodi s názorom. toť vše. ASUS HD6870 DirectCU som mal doteraz a vlastne stále na nej fičím, je to pecka karta na svoju dobu za tú pomerne nizku cenu. Len som chcel vedieť názor nič viac.

jedná sa o to že budem dosť pracovať ako s videami, tak aj so streamovaním preto som sa rozhodol pre I-7 z tohto pohľadu najviac spoľahlivá, kedže stream dosť užiera CPUčku. čo sa týka zdroja tam by som si nechal poradiť ak vie niekto na povedze moju zostavu vybrať niečo lepšie. A MSI už dávno preferujem, len som sa chcel uistiť :)

kedže v tom nemam bohviečo skusenosť, neviem či sa k tomu dostanem, ak by mi to rapídne zlepšilo výkon prečo nie, ale základný chadič na to podľa mňa nie je stavaný, preto by som pri taktovaní kupil aj trochu boost resp. vodne chladenie

To nevím, v technické praxi se obvykle nehádá, nemá to dobré výsledky, ale zase na tohle jsou "dobří" kravaťáci bez jediné Poirotem oblíbené buňky. Obvykle se předmět jmenuje: "Technická dokumentace" a je tam vyzdvihován jeden axiom: "Text a názvosloví musí být jednoznačné!" Tzv. "chytání za slovíčka", aneb nazýváme skutečnost, jak se nám zlíbí, patří na ekonomky a FF a jiné podřadnosti.
Pozn.: Pochopitelně tohle (zdroj:wikipedia.org) je pochopitelně samice hrabáče kapského.