Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskot a šumění při volání

Zdravím,
při volání z PC je u volaného slyšet praskot, šumění a i zbytěčně velká hlasitost (která dříve také nebyla).
I při testu zařízení hlasu je toto slyšet. Při záznamu zvuku to je ale v pořádku.
Nicméně nikdy mi to nedělalo, i na začátku týdnu to bylo ještě v pohodě. Zjistil jsem to dnes, když jsem někomu volal. V nastavení u zvuku jsem nikde nic nedělal, čili vůbec nevím, čím to může být.
Moc díky.

A ještě taková (možná trošku zbytečná ale ...)otázka. Pokud nepožíváte sluchátka s mikrofonem - neměnil jste pozici mikrofonu vůči repro - jsou teď blíž k sobě - neruší se? To se právě projevuje přesně tak, jak popisujete...

Hm, to je dost divne ze to praska tam a nie v zazname zvuku. Napada ma ze ti nieco vytazuje CPU a nestiha to pri mensom buffri (skontroluj vytazenie CPU v spravcovi uloh), alebo jedno ide cez directx a druhe cez WinAPI a je problem niekde tam. Alebo je nieco v mixeri povolene (nejaky vstup) ktory nema byt povoleny.
Ako prve by som pozrel mixer, prepol nastavenia pre nahravanie, tam vsetko zakazal (zvolil len mikrofon) a nastavenia pre prehravanie vsetko stlmit okrem wave a midi device.
Preinstalil by som najnovsie ovladace pre dosku/chipset, ovladace zvukovky, directx najnovsi.
Ovladace zvukovky (realtek) mas odkial? Zo stranok vyrobcu dosky? Ak nie tak stiahni zo stranok vyrobcu zakl.dosky, nepouzivaj ziadne ine.