Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natavení repro 2.1

Zdravím,
prosím o pomoc s nastavením repro 2.1. Jde o to, ze repro hraji skvele, kdyz je pripojim k telefonu, nebo tabletu - krásně oddělené basy na subwoofer a stredy a vysky na satelity. Kdyz ale repraky pripojim k pocitaci, nedokazu dosahnout tak dobrého zvuku. Prijde mi, jako by se pri pousteni z pc snazily satelity i o hloubky a zni to hrozne. Vyzkousel jsem vsechny mozny efekty a stale nejsem spokojeny.

Verim (resp. doufam), ze je to jenom vec nastaveni a potreboval bych s tim nejak poradit.

Predem moc dekuji za jakekoliv rady/tipy.

J.

Repro: Speedling Methron 2.1.
Ovl. zvuk.: Realtek HD (6.0.1.6937)
PC: ASUS X550VB-XO016H, win 8.1

na niektorých zvukových kartách,hlavne integrovaných treba v ovládacích paneloch nastaviť tvz.bass redirection,aby sa basy správne oddelili a nešli miesto subwooferu do bočných satelitov,niektoré zákl.dosky tak umožňujú integrované zvukové kodeky najumprovať-treba si pozrieť manuál k zákl.doske

u realteku sa to v mnohých verziách ovládačov volá bass management alias enable bass management....až teraz som si všimol,že to máš vlastne notebook,nie stolný pc,tam tie možnosti integrovaného realteku závisia od toho,ako výrobca zapojil samotný kodek na doske a je to variabilné aj medzi jednotlivými verziami a revíziami stejnej modelovej rady notebookov,pokial je to nejaká štandardná revízia,reálne tam bude možno funkčné len klasické stereo,takže do subwooferupôjde už len nejaký zbytok signálu,alebo len nejaké parazitné ruchy a nemusí to hrať dobre,ani keď sa postavíme na hlavu....