Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost externího disku

Dobrý den,

mám otázku, rád bych si koupil externí disk. Čistě teoreticky, měl by 3,5 palcový být rychlejší než 2,5 palcový? (kvůli otáčkám 7200 vs. 5400/min.) Rád bych měl rychlejší možnnost, ale nevím jestli je to opravdu pravda. (USB 3.0 beru jako samozřejmost)

Děkuji

čistě prakticky, u plotnových disků je to skoro jedno, stejně absolutní rychlosti nikdy nedosáhneš, to bys musel číst sekvenčně. A paradoxně seeky jsou srovnatelné. Co získá 3,5" HDD na rychlosti rotace, to ztratí na pomalejším a delším vystavování raménka. Navíc jako externí disk je totální stupidita pořizovat 3,5" HDD, který bude potřebovat i externí napájení (2,5" disky si vystačí s napájením z USB).

čiste teoreticky rozdiel v rýchlosti medzi 5400 a 7200 otáčkovým diskom je pomerne značný,ale to nemá vplyv na to či je disk 3,5" alebo 2,5", existujú 2,5" s 5400 otáčkami a rovnako aj 3,5" a opačne,rovnako aj jeho rozhranie,pokial je napr.usb radič na zákl.doske pomalý,tak nepomôže ani usb3.0 rozhranie na externom disku,oni tie maximálne rýchlosti jednotlivých typov rozhraní sú teroretické,obvykle sa k nim v praxi len ťažko priblížiš,rovnako ak budeš mať v pc/notebooku len usb2.0 a na externom disku len usb3.0,môže sa prenos bez externého napájania externého disku spomaliť na minimum alebo môže úplne zlyhať aj jeho detekcia a schopnosť korektne sa pripojiť,nie vždy to naj je aj skutočne naj.....

on to zvládne aj wd green s umelo zníženými 4600 otáčkami,skôr problém môže byť napájanie priamo z portu,pokial usb3.0 ext.disk počíta s usb3.0-kovými 3,5A a dostane len to,čo mu dá usb2.0 z notebooku,môže nastať problém,hlavne u diskov,ktoré majú len micro usb3.0 konektor,tam už nieje hw klúčovanie a auto prepínanie napájania usb2.0-3.0,o rýchlosť nejde,tam je to všetko o teoretickej max priepustnosti jednotlivých rozhraní