Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné chování základní desky

Dobrý den, mám problém s teď opět novou základní deskou Asrock G41M-VS3 R2.0. Měl jsme před tím tu samou ale musel jsme jí reklamovat, jelikož když tam byla ekterní grafická karta tak nenaběhl ani bios. Včera mi přišla z reklamace uplně nová ta samá deska. Ale opět to delá to samé, s externí grafickou kartou Gainward Radeon HD4850 512MB GDDR5 nenaběhne ani bios. Když tam ovšem dám Radeon HD 4550 nebo GeForce 8500GT tak počítač normálně naběhne. A teď jsem dal tu 4850 na starší desku (MSI 7223) tak tam běží pod WXP SP3 normálně s tím samým zdrojem - takže zdroj to nedělá.
U desky Asrock nepomohlo ani nastavení epu FSB, ani obnovit bios, prostě jak kdyby tu grafickou kartu deska nechtěla.
O napájení sestavy se stará zdroj EVOLVE 450W kde je sice jen 6pin pro grafické karty, ale je tam redukce na 8pin.

sestava:
MB Asrock G41M-VS3 R2.0
CPU Intel Core2 Duo E8400 3GHz
RAM 4GB 1333MHz (2x2, nejsou od stejné značky ale jsou v dualu)
HDD Seagate 500GB SATA 3 64MB vyrovnávací paměť
CPU Gainward Radeon HD 4850 512 MB GDDR5
PSU Evolve 450W (14-16A pro GPU 12V)
DVD Aopen 16x
Os W7 Profesional 64bit

Předem děkuji za jakékoliv radi a typy a přeji hezký den!

Je mi jen divné, že když dám ten zdroj na starší sestavu s MSI 7223 tak je to "žravější" sestava, ale veme to v pohodě ale na té desce od Asrocku to už neutáhne? (P4 89W/C2D 65W, DDR2/DDR3, 2HDD/1HDD). NO a na jiný zdroj, zkusim se zeptat kamaráda, ale nevím jestli bude mít. Každopádně děkuju za dobrou radu!