Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalována pameť 10GB, použitelné jen 2,80 GB (Win 7 32 bit)

Zdravím, kamarád má AIO počítač Lenovo M90Z, a chtěl si upgradoat RAMky ze 2 na 10 , tak si dokoupil 8GB DDR3 SO-DIMM, ta 2GB ram je taky DDR3. Dali jsme to normálně do druhého slotu. Ale Ve vlastnostech počítače ukazuje Instalovanou paměť 10GB, ale použitelné jen 2,80GB. Prosím poraďte.

Microsoft Windows 7 Professional 32bit
Intel Core i5 650 3,2 GHz
Intel HD Graphics

- Nemusís kupovat novy windows, muzes pouzít ten samy KEY/Klíč, bez ohledu jestli jde o 32/64Bit verzi.
(Ale musí jít o stejnou verzi distribuce, coz znamená windws Home/32 > Home/64 nebo Pro/32 > Pro/64) Jde o legalní cestu, jelikoz Microsoft tuto moznost umoznuje.

Ps: Kdyz uz tu RAM más, byla by skoda ji nevyuzít.

- Nevím co jsou podle tebe ilegalní, ale zrejmē ano (s riskem instalace werezové edice s viry), vic napsat nemohu viz. místní pravidla.....
2) Ne, soubory ti nezústanou, pri migraci z 32 > 64 nejde o Update jako takovy, ale novou instalaci.

TiP~ Dulezité soubory si vsak pred instalcí muzes zalohovat.

pokial prenášaš produktový kod z 32-bitových win na 64-bitový win tej istej verzie a opačne,neieje to nelegálne a aktivácia prejde bez problémov,je to normálny,microsoftom dovolený spôsob prenosu užívatelskej licencie medzi 32-64 bit verziou toho istého operačného systéme,prenos nieje dovolený akurát medzi rôznymi verziami win/aj jazykovými/,retail verzie win sa predávajú s dvoma inštalačnými médiami 32-bit/64 -bit a je len na užívatelovi,ktorú verziu si vyberie,akurát nesmú byť obidve verzie použíté a aktivované súčasne na jednom počítači,alebo každá súčasne na iných počítačoch/napr. 32-bit na pc a 64-bit na notebooku a používané súčasne s rovnakým produktovým kodom/vtedy sa dotyčný produktový kod zablokuje na online licenčnom serveri a pridá do zoznamu neplatných produktových kodov do databázy WGA a validácia neprejde ani pri telefonickej aktivácii....

Já bych to zas tak nehrotil. Čtyři giga stačí nad hlavu, na tuhle kapacitu beztak vždy instaluju 32-bit OS (ať si kdo chce co chce říká, je oproti 64-bit verzi o poznání "agilnější"). Že systém sežere v režii až gigo? No a co? Od toho paměť je. Jo, kdyby sokolík potřeboval velkou paměťovou "mohutnost" (DTP, zpracování videí,...), neřeknu ani popel - přeinstalovávat ale systém kvůli přidání RAM, kterou ani nevyužiješ, pokládám za extrémně zhovadilé.

- Kyz uz tu RAM ma zakoupenou, tak proc ne, byla by zkoda ji nevyuzit.
- Instalace systemu a nasledovna instalace mu dohromady nezabere vic jak 60 minut.
- 10Gb je hodne, dle me dnes idealni 8Gb multy-touch, se muze hodit, v kazdem pripade, urcite jde o jednodusi reseni, jak vracet nebo dokupovat jeho dosavadni material.