Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boot via SCSI

zdravim vsetkych.
moj problem: potrebujem dostat do druheho pc CentOS 5.9

na danom pc neexistuje IDE optika, len SCSI.

HW konfiguracia je takato:
IDE PRI MASTER: 80GB WD - tam bezi Windows XP PRO/32bit
IDE PRI SLAVE: 80GB WD - volny, sem chcem nainstalovat CentOS
Pamat: 1.2GB
Proc: Celeron 1700
CD/RW Yamaha SCSI, zapojena na Adaptec AIC-7856T SCSI host adapter
1x standard 3.5' FDD
mboard asrock zo serie A7: nema moznost bootovat
zo SCSI, ani z USB, ani z NET (striktne len IDE, alebo floppy)

teraz k veci:
jedna z moznost, nabootovat z floppy.
potrebujem stiahnut floppy bootdisk.img
a driver k tomu obsolete PCI SCSI adapteru.
co sa tyka toho driveru, nejako som nebol uspesny ani na strankach Adaptec,
ani pri inom vyhladavani (google).
rovnako aj so suborom bootdisk.img.
ma niekto napad co s tym?

diky za pripadne odpovede. ja som v koncoch.

neprehliadol,zháňaš driver,driver je len pre dos compatible systems,novšie unixoidy majú adaptec AHA/AVA kext v kerneli,pokial nejde boot z cd v mechanike,vo wxp je autoexec.nt,ten si uprav a naštartuj inštalátor centOS pomocou neho,inak utils a drivers pre win/unix/linux/bsd a spol nájdeš v jednom spoločnom balíku na downloade na adaptec stránke,kompatibilné a použitelné karty,resp .ovládače a spol s kompatibilných kariet som už menoval...