Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje počítač!

Dobrý den,
měl jsem poškozenou základní desku na starém počítači takže jsem koupil novou samozřejmě i s procesorem FM2 a nové paměti DDR3.
Vše jsem dobře zapojil a bohužel při startu se počítač vůbec nerozjede. Zdroj i grafiku jsem zkoušel na jiném počítači a fungují. Poraďte prosím v čem by mohl být problém. Jinak na základní desce je vstup pro napájení 24 pin a já mám jen 20 pin větev ze zdroje a na procesoru 8pin a já mám od zdroje jen jeden 4pin. Tak jestli není problém tomhle.

Základní deska je ASRock FM2A75 Pro4+ - AMD A75 procestor je AMD A6-6400K Black Edition a paměti jsou tyhle Kingston HyperX Savage 4GB DDR3 1866 Zdroj je starší Eurocase 300X1 300W.
Počítač vůbec nezapnu takže instalovat nic nemůžu

"To prave ani nahodou, male servisy existuju preto, aby ryzovali na malych a strednych firmach (vymena tonerov, IT servis, realizacie PC sieti)"

To su male firmy, nie servisy (to si trocha mylis).
Kamarat na servis na PC a ma jednoznacne napisane:
"Robime servis, diagnostiku, opravu donesenych zariadeni.
Ziadni jeho pracovnici nechodia po inych firmach.
(ano aj take zariadenia funguju)

Napriek tomu ma dost roboty.

P.S. diagnostika problemu sa neuctuje zakaznikovi, ktory ziada aj o opravu daneho problemu.

green4 : Za ery Windows XP bol najvacsi probem AHCI v.z Legacy IDE (IDE (PATA) disk verzus SATA).
Dnes je to trocha ine.
Pouzivat xEFI (UEFI), umoznit / zakazat SecureBoot?, GPT v.z. MBR? Na aky OS ano na aky OS nie?

Skratka ludia potrebuju radu.

"Štastný to človek" co to nechape a ma dobry servis "po ruke".

na základní desce je vstup pro napájení 24 pin a já mám jen 20 pin větev ze zdroje a na procesoru 8pin a já mám od zdroje jen jeden 4pin. Tak jestli není problém tomhle.

Vymen zdroj,bez "stavy" to nepojede ;-) ... Auto s plnou nadrzi taky nepojede a nenastartuje bez pripojene baterky :-D