Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Product key Win7

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné použít product key windows 7 od někoho, kdo svůj originální win 7 přestal používat a zakoupil si třeba win 8? Jde mi o to, jestli pokud bych si nainstaloval win 7 od někoho, kdo jej nepoužívá a nepotřebuje, bude všechno legální a OK v očích microsoft.

Díky, možná blbost, ale nevyznám se tolik.

mám overené u OEM instalacii, product Key zo štítku na výrobku nesúhlasí s product Key v systéme, ak user nepoužije utilitu na zobrazenie product Key netuší o tejto skutočnosti

systém samotný v ovládacích paneloch - systém - nemá položku možnosti zmeny Produkt Key

tak možno niekto vyškolený Micosoft-om vysvetlí nevzdelaným laikom ako to je so štítkom a product Key-om u OEM licencií ...

zrejme dôjde na tvrdenie o dokladovaní pomocou faktúry ....

.... :puff:

Hovorim ja. Skus si to s normalnym Win a uvidis. Do aktivacie sa berie aj seriove cislo nejakych HW a podobne veci, na inom kuse ti to bude pisat ze to je nezaktivovane.

Recovery system neni normalny Win ale Win ktory pouziva SLIC tabulku a ak aj ten desktop je original znackovy HW stejnej firmy s preinstal.licenciou tak bude bezat aj recovery na nom. Ak to neni znackovy HW tak bude ten Win bezat len 30 dni. Alebo druha moznost bola to volume licencia firemna (to sa neaktivuje).

presne tak,do digitálneho hashu sa berie digitálny hash výrobného čísla použitého hdd,digitálny hash generátora náhodných čísiel,ktorý má zabudovaný každý moderný čipset na zákl.doske,digitálny hash výrobného čísla bios čipu na konkrétnej doske a ešte pár záležitostí a z toho a product key konkrétnej inštalácie sa vygeneruje celkový digitálny hash ,z ktorého sa vygeneruje aktivačný kod...takáto aktívna licencia ak sa naklonuje na iný hardware,digitálne hashe komponentov prestanú byť platné a aktivačný kod prestane fungovať...tých digitálnych hashov komponentov pc je u retail verzií braných do úvahy 5,u OEM verzií 8,u dvoch z nich keď dôjde k zmene,aktivácia je braná za neplatnú a je nutné znovu aktivovať celú inštalovanú kopiu,čo pri naklonovaní aktivovanej kopie windows v podstate je prekročené vždy,iná zákl.doska s čipsetom a aj keď rovnaký disk rovnakého výrobcu,ale výrobné čísla už sú iné a to sú len dve položky,ktoré budú mať iné digitálne hashe,ďalší bude výrobné číslo bios čipu na novej doske etc.....

Nechcem vám kaziť radosť chlapci. Mňa zaťaženého dogmami by to nenapadlo ani skúšať. "Predviedol" mi to žiak základnej školy, ktorý iné CD ako k svojmu notebooku nemal. Normálne ho nainštaloval na obyčajnú skladačku. Jediné čo mu po čase vadilo, nefungujúci mikrofón v skype. Preto mi to doniesol. Vo vlastnostiach systému svietilo logo výrobcu notebooku a systém hlásil, že je aktivovaný. Netvrdím, že to pravidlo. Recovery, ktoré som vyskúšal ja, sa odmietlo vôbec nainštalovať.
Pri OEM verzii XP za "istých okolností" klon fungoval opakovane.
Pri notebookovej verzii Recovery w7 zrovna tak.(normálny OEM w7 už nie)
Netuším ako to robia, ale u konkrétneho výrobcu som zistil, že recovery inštalačka je pre niekoľko modelov rovnaká. Líši sa len druhým DriverCD, ktoré sa doinštaluje pri prvom spustení systému (nejedná sa o w8 :-)).

OEM licencia je ten nalepeny stitok. Nikto nikde netvrdil ze to cislo je aj v oriiginal instalacii. Nemusi tam byt, velki vyrobcovia aktivuju SLIC tabulkou a nic v tom user nemeni preto to tam ani nemas.

Ak je Win este neaktivovany, tak tam moznost zmeny cisla je, u tej aktivacie.

Kupvat to na nejakej burze je hovadina ptz nevies ci ten kluc nepouziva dalej povodny majitel apod, moze to byt ilegal/fake (resp. nejaky vygenerovany apod), potom budes mat furt problemy s aktivaciou a popup hlaskami, a budes sa moct stazovat tak max. na lamparni.

Vseobecne: na ebay je kadeco. Aj nepouzite OEM licencie apod.

daj si do google levne windows a najdes urcite shopy ktore to predavaju aj v CR. Poznas to podla toho ze tam pisu ze to je "verzia dell, HP, apod". To je tym padom OEM licencia, snad nepouzita. Na firmu by som to nekupoval radsej ptz pouzitie je sporne a nikto nema chut sa handrkovat z nejakymi dutymi hlavami co pridu pripadne na kontrolu, na doma to je fuk.