Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blackscreen

Dobrý den, poslední dobou se mi stává, že mi * zamrzne pc * objeví se černá obrazovka, počítač je při tom stále v chodu.
Jako první jsem kontroloval teploty, které dosahovali při vytížení max 50 stupňů, chlazení Vapor-X by mělo odvést svoji práci.
PC zamrzává spíše jen při vyšším vytížení, když sleduju film ve FULL HD nebo hraju něco náročnějšího. To mě dovedlo ke kontrole zdroje,
na internetovém kalkulátoru spotřeby jsem vypočítal, že můj zdroj by měl stačit, nikdy v minulost ani problém nebyl.
Dělá to nějakou chvíli, nedávno jsem dělal generálku pc, je možné že bych nějak špatně zapojil větve od zdroje a ono se to nějak přetěžovalo ?
Napadá mě jedině to... pak ještě grafika ojedinělě artefaktuje, ale to tak 1x za měsíc, což taky není kvůli teplotám, je to celé nějaké záhadné.
Byl tu někdy podobný problém ? ocením jakoukoliv radu, už jsem v koncích.

Moje sestava :

Windows 7 Ultimate 64-bit
Intel Core 2 Duo 3.0 Ghz
AMD Radeon HD 5770 Vapor-X
Chieftec 450 W ( zdroj byl měřen, dává 80 procent výkonu, po výpočtu na kalkulátoru by si měly komponenty brát 337 W, takže dejme tomu zdroj Dává nějakých 390 W, tak by to mělo stačit, jak už jsem psal, dříve s ním problém nebyl, možná je opravdu chyba v zapojení a já o ní nevím )
6 GB DDR2
HDD 500 GB

Ale ba, ja nepisem nic o nedostatocnom "vykone" zdroja, ale o tom, ze takto sa funkcnost zdroja otestovat neda. Rovnako tak su nepodstatne spomienky na doby, ked s PC neboli ziadne problemy. Kym nevyskusa funkcny zdroj z inej zostavy, tak nemoze tvrdit ze je jeho zdroj v poriadku.

zdroj sem i měřil

Multimetrom?

//

je možné že bych nějak špatně zapojil větve od zdroje

To musela byt poriadna generalka, ze sa odpajal aj zdroj. Menilo sa nieco v PC?

Takže, u zdroje jsem se spetl, je to http://www.czc.cz/chieftec-gps-400aa-101a-400w/442 62/produkt
Grafika by si měla brát.. MAX TDP grafiky by mělo být 108 W, procesor cca 65 W.
Tak to pak udělali soudruzi v CZC chybu, že mi návrh tehdy odsouhlasili, pro kontrolu jsem psal včera na jejich support
a dostal jsem odpověď že by měl zdroj dostačovat, i při vyšším vytížení.
Sám sem to snad nezničil, vše sem zapojil jak bylo, Grafika, chlazení a HDD, všechno je zvlášť na jedné větvi.

Soudruzi na CZC chybu neudělali, ovšem ty počítat moc neumíš a jakási kakulačka je k hovnu.
Celá ta sestava nemá větší spotřebu jak 250W a to jenom v zátěž testech.
Ten Chieftec 400 patří ke slušným byť levným zdrojům, umí na +12V větvi/ich 29A - 15/14 = 348W, takže je dostačující i s rezervou.

ono nieje až tak dôležité,kolko W dáva zdroj,ale kolko Ampérov je na 12V vetve,radeon 5770 mal odber cca 28A,chieftec a spol na tom u slabších zdrojov nebol príliš slávne,ešte započítaj kolko si cucne ampérov procesor a zbytok zostavy a možno budeš nemilo prekvapený,že zdroj takéto dlhodobé zaťaženie príliš dobre neznáša.....