Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení G. Karty

Hue !!

Koupil jsem si novou gr.kartu - http://www.alza.cz/asus-r9270x-dc2t-2gd5-d486247.h tm#popis
Když jsem rozbalil, zapojil do pc narazil jsem na problém s 6pinem.. na grafice jsou 2x 6piny a já jsem zapojil jen jeden a druhý nemám... Má tam vůbec druhý být? Nedostal jsem v balení druhý a tak si myslím že jsem chybu neudělal. Pouze mě mate že na konci toho kabelu s pinem jsou 2 bílé průhledné konektory (ke zdroji) . nevím proč 2 . z toho kabelu se to do toho 6pinu rozděluje ... A také.. Potřebuji mít zapojení crossfire? Nebo k čemu vůbec ten kabel crossfire je?

OMG ale jaku sa pytam.
Mozes zapojit jeden 8pin do jedneho 6pinu a ak mas redukciu na molexy tak tu pouzijes pre druhy 6pin. Alebo lepsie kupit si redukciu 8pin -> 2x 6pin, maju urcite vsade aj na alze (//edit tak nemaju, tak pouzi jednu na molexy a do druheho rovno 8pin zo zdroja)

Zkusim to polopaticky. Grafika potrebuje urcity proud na 12V vetvi. Pokud ma dva tyhle 6pin konektory, potrebuje toho proudu asi docela dost.

Pokud na tom zdroji vubec neni 6pin konektor, tak bych rekl, ze ten zdroj rozhodne nepocita s nejakou vykonnou grafikou, a patrne jedine, co z nej vyloudis, bude oblacek dymu a par znicenych komponent.

To, ze to ma kamarad, jeste neznamena, ze to bude fungovat i u tebe. Kamarad muze mit slusny zdroj s jednou 12V vetvi, ktera utahne pres 30A. Tim, ze kartu honi jen z jednoho konektoru, si zvysuje ztraty v tom konektoru, a muze se mu prehrat, vyhoret nebo se rozpustit :) Ale fungovat to aspon nejaky cas u nej bude.