Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program Memtest

Dobrý deň, chcel by som si vytvoriť testovaciu disketu s programom memtest, viem, že tu už bol spomínaný postup, ale asi som to zle pochopil. Citujem:

Ten soubor ti vygeneruje bootovaci disketu - strc ji do FDD a spust ono "exe". Disketu nechas v drivu, restartujes PC, vlezes do BIOSu a nastavis boot priority pro FDD. Po nabootovani se test spusti automaticky. Nechej ho "srotit" aspon dve hodiny, jakakoliv (treba jedina) chyba znaci problem s RAM.

Moja otázka: je to pre vytvorenie prvý krok? Alebo prvý je tento:

Už jsem ti to jednou psal. Na výzvu Enter image source file name: zadej cestu a název k tomu souboru s obrazem diskety (nejspíš přípona .ima, .img, ...). Pak na výzvu Enter target diskette drive: zadej jméno (logickýho disku) tvé disketovky, takže nejspíš A: Pavel

Keď zadám cestu podľa postupu „paty“:

Když zadám rawrite.exe a pak mi to napíše Enter image source file name: zadám A:\rawrite.exe tak to hodí Enter target diskette drive: CO MÁM DĚLAT. PLS

Urobím to isté, nič nevyhodí - obsah zmizne z obrazovky a nič sa nedeje...
Ďakujem danco.

OMG!

Rawrite.exe je nástroj na zápis IMG souborů zpět na disketu. (V reále odpovídá funkčnosti např. Nero u CD médií).

Funguje to tak, že si uložíš/stáhneš rawrite.exe a požadovaný IMG soubor na pevný disk a pak tento rawrite.exe spustíš a on ti na disketu nahraje obraz uložený v IMG souboru. To je to vážně takový problém?

edit: dávat do rawrite.exe jako IMG soubor zase rawrite.exe by mě tada vážně nenapadlo. To je dost "choré" ::)