Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM & SSD Disk

Ahoj všichni. Chtěl jsem se zeptat. Je lepší si koupit novou RAM nebo SSD? Myslím v poměru cena/výkon. RAM mám 4 GB právě teď a chtěl bych další 4 GB.
Děkuji za odpověď.

- No, kdyz uz, tak bych radeji zakoupil tu RAM jak SSD disk....kde RAM muze pridat na vykonu (i kdyz se bavime jen o nekolika procetnim narustu) o proti SSD.
- Z duvodu, ze nektere aplikace vyzaduji trochu vice RAM, SSD disk nikoliv.

Obojí má svá pro a proti. Při zahlcení RAM se bude svižněji SWAPovat na SSD disk, při zvýšení RAM bude dostatek místa v ní takže zahlcení nebude hrozit, ale bude třeba nainstalovat 64 Bitový OS, který bude schopen pamět RAM využít. Ale asi bych volil RAM a poté SSD.

Dávat swap na plotnový disk je podobné jako si koupit fullHD kameru a točit v 320x200.

Když už mám SSD tak chci jeho přínos pocítit maximálně - čili naopak všechno to, co neustále hrabe na disk, je směrováno na SSD (jinými slovy na to Windows nesahám).

A takové ty řeči o tom, jak se tím opotřebí disk... jsou plky. Tento měsíc to zrovna budou 4 roky, co mám SSD, PC jede denně, je aktivně používáno jako běžné domácí PC (filmy, internet, hry), při kapacitě 120GB a zapsaných 11.8TB každá paměťová buňka zvládla tedy zatím cca stovku zápisů. I kdyby balanční algoritmus nebyl tak efektivní a byl to dvojnásobek, tak pořád jsem na dvou stovkách. SSD skeptici řvou, že 3000 zápisů je hrozně málo - mně by to v počítači stačilo na 60 let za předpokladu, že balanční algoritmus bude úspěšný jen z padesáti procent...