Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD mechanika poškozuje disky

Mám DVD mechaniku NEC 3520A, a stává se mi, že občas najdu i na novém DVD škrábanec, který mi udělá na DVD.Nevím, jestli je to normální u všech mechanik, nebo jesli jde o důvod k reklamaci.Zatím ty škrábance nebyly tak dramatické, aby nešlo DVD následně přečíst, ale třeba u nové hry mít poškrábané DVD hned na začátku se mi moc nelíbí

Do DVD mechaniky se mohl dostat nějaký prach, smítko, chlup nebo vlas... Taky zkontrolovat vozík, v kterém je uloženo DVD, jestli neobsahuje nějaké hrubé otřepy z umělé hmoty nebo podobně.

Jak ty škrábance vypadají? Soustředěné kružnice?

Je to spíše u vnějšího okraje, tj. tam kde se to točí nejrychleji, ale nikdy ne až přímo u kraje.Cca 1-3 cm od okraje.Někdy jde jen o krátký, ale i několik mm široký vryp, jindy o tenčí čáru max tak 2 cm.Je to asi soustředné, ale krátké. Pracovně si myslím, že to může vznikat při roztáčení/brzdění DVD, ale nevím do jaké míry je to normální.Není to u všech disků, jen někdy (používám jenom Verbatimy, takže značkou to není). Snad nevyvážený disk ??? ale na to je to zas relativně docela časté.Včera mi to udělalo u originální nové hry:-(

Jen pro úplnost: Jak mám tu mechaniku vyčistit? Můžu vysát vysavačem otevřené dvířka ?

Na to poškození jsem se ptal z toho důvodu, abychom určili jednoznačného viníka - podobné poškození totiž může vzniknout i otáčením media v obalu (krabičce).
Mechaniku je možno vyčistit např. vysavačem či stlačeným vzduchem, dvířka (vč. plochy, na kterou se pokládá medium) pak lehce navlhčeným hadrem.