Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zdrojem (nebo taky s něčím úplně jiným)

Všechno mi fungovalo bez problému, než jsem si nainstaloval Fifu 15 (originální verze), během hraní mi totiž padá a ne na plochu, ale většinou rovnou na BSoD. Stává se mi to nepravidelně, tak zhruba jeden pád na 4-5 hodin hraní, průběh bývá takový, že se mi kousne zvuk a obraz, a potom se mi to buď hodí bluescreen nebo musím počítat restartovat ručně.
Původně jsem myslel, že je to problém Fify (ostatní hry jedou bez problémů), ale po trošce googlení jsem zjistil, že na internetu převládá názor, že tak závažné problémy může způsobovat jedině problém s hardwarem nebo ovladači. Ovladače grafické karty jsem přeinstaloval na nejnovější - nepomohlo. Nemyslím si, že by se mi něco přehřívalo, teploty ve Fifě jsem sice neměřil, ale za a) párkrát mi to spadlo chvíli po zapnutí hry, za b) nedělá to v žádné jiné hře (Witcher 2, TES V: Skyrim - bez problémů a to je považuji za graficky náročnější hry).
Jinak když jsem zkoušel hledat onu chybovou hlášku z BSoD na netu, tak jsem toho moc nenašel, jen něco málo, že by to mohly způsobovat RAMky, tak jsem zkusit memtest86 (sice jen asi 2 hodiny) a nenašel žádnou chybu (potom jsem ještě pro jistotu vyndal 2x2GB měsíc staré RAM a nechat jen původní 2x2GB – nepomohlo).
Takže vlastně netuším v čem je problém, to že by to mohl být problém se zdrojem mě vlastně jen tak napadlo.

Momentálně mám v plánu:
-aktualizovat Windows
-ještě jednou přeinstalovat Fifu 15
-pokusit se vyvolat pád systému i nějakou jinou zátěží
-prohodit RAMky a nechat jen 2x2GB nových pamětí
-proměřit přeci jen teploty CPU a GPU ve Fifě
- při nejhorším začít shánět nějaký jiný zdroj na vyzkoušení

a pokud nic z toho nepomůže, tak už opravdu nevím, i tak je to dost střílení do tmy a hrozně by mi pomohla jakákoliv rada.

Sestava:
AMD Phenom II X4 965 BE
Gigabyte 870 – UD3 (rev. 2. 1.)
Sapphire TOXIC HD6850 – 1GB
Kingston 2x2GB DDR3/1600, CL9
Xilence 580W black, Rev 3
WD WD6402AAEX, 640GB
Win7

http://imagizer.imageshack.us/a/img745/6062/fWMWdJ .jpg

Měl jsem podobný problém jako Ty, pc se z ničeho nic vypnulo a bylo jedno jestli jsem hrál hry nebo jen bylo pc zapnuto. Takže jsem PC po půl roce reklamoval, při první reklamaci vyměnili GK. Jen co PC dorazilo po měsíci ze záruku jsem jej vybalil, a po 2 hodinách se opět vypnulo. Takže jsem PC druhý den vezl opět na reklamaci . Včera Mě odepsali že byl vyměněn zdroj (Seasonic SS-500ET) že se PC s tímto zdrojem náhodně vypínalo. Takže jsem zvědav až PC dorazí a jestli už bude vše v pořádku :-). Takže zkus jiný zdroj .