Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC eshop s porovnáním výkonů komponentů

Ahoj. Uvažuju že si postavím sestavu...problém je, že musím neustále překlikávat a hledat komponenty na becnhmarcích.
Neexistuje nějaký eshop kde si například seřadím Procesory podle benchmark skóre místo ceny? Například na alze maj XYX grafik...ale člověk co se v tom nevyzná absolutně neví co má koupit aby měl co nejlepší poměr výkon/cena při jeho požadavcích.

Pokud by ses podíval na nějaký test procesorů. zjistil bys, že se testuje v několika různých programech. Neexistuje nějaké univerzální "benchmark skóre" podle kterého by se to dalo seřadit. Takže nebude ani ten shop. Podívej se do penežěnky a čti srovnání výkonu na pctuning, extrhardware a dalších. Nebo se obrať na někoho zkušeného - pokud jaksi ty informace do hlavy tlačit nechceš.