Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu. Na mojom starom Acer aspire One ...

Na mojom starom Acer Aspire One sa mi už bootovanie nezobrazuje na celej obrazovke laptopu. Bootovanie a windows XP mi nabehne len na asi dvoch tretinách obrazovky a v dolnej časti sa zobrazuje duplikovane vrchná časť otvoreného okna. Keď nabootujem z USB Ubuntu, to je na celej obrazovke. Nevedeli mi poradiť ani bežné malé servisy PC. Na internete som sa s podobným problémom nestretol. Vopred ďakujem za všetky príspevky. Jan

Kdyby to byla CRT, řekl bych vadná snímková synchoro. U LCD to nepřipadá v úvahu. To se stalo najednou? Dřív Widle chodily dobře? Linux zobrazuje správně, hledej chybu ve Widlích. Nastavení grafické karty, tam je někde nastavení obnovovací frekvence, pro stařičký laptop by to mělo být 50Hz... Zkus změnit rozlišení, zdali se to nevylepší. Jestli to začlo dělat najednou bez cizího zavinění, mohla odejít integrovaná grafická karta, Linux jí nemusí využívat takovým způsobem, jako Widle...