Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna cpu

Budu měnit cpu athlon x2 2ghz za atlon x2 2.6ghz a chci se zeptat jestlí nějak na to musím předpřipravit systém.

Díky.

K deskám ze značkových PC se těžko hledají informace a jejich kompatibilita bývá často omezená jen na CPU dodávaná v rámci sestav. Určitý seznam teoreticky podporovaných CPU (bez záruky) je vypsán dole na této stránce:
http://www.pars-computer.de/Asus-Mainboard-M2R-FVM /VP/S-Pars-Computer
I tak bych doporučil před pokusem o výměnu nejdříve flashnout poslední BIOS.
Jaké je přesné označení toho "nového" CPU?
Mělo by na něm být napsáno něco v tomto stylu: "ADA5400IAA5CZ"

Zkontroluj patici a FSB nejlepe dohledej kompatabilitu na strankach vyrobce motherboardu!
Myslim ze windows reinstalovat nemusis ale asi tim narusis stabilitu systemu a muzou litat bsody! Takze stejne ten reinstall doporucuju.