Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno monitor špinavý obraz (jen při filmech)

nemám televizi a dvd přehrávač,pro sledovaní dvda a tvlive používám pc ,při sledování filmů mám na monitoru špinavý obraz nejvíc je to vidět při černé( když má herečka černé šaty) jako kdyby byly místami šedivé

od té doby sem si pořídil nový počítač (monitor je pořád stejný) při hrách nedělá problémy jen ve hře gta san andreas na nebi jako kdyby bylo z vodorovných průhu (z části)

od nejsvětlešjšího po nejtmavší dělají mi to i některé webové stránky (ty pruhy na nějaké barvě třeba tady http://www.zaparit.cz/hry/online-hry/call-of-duty- 1)

kabel mam DVI když vyskouším vga tak je to stejné

no u TN panelu je dithering běžný (neumí přesně zobrazit požadovanou barvu na pixel), potom monitory mají světlejší obraz a pak vyniknout artefakty v low bitrate videu či nekvalitním image, většinou má ještě nějakou funkci třeba (film, dynamika, atd.) při kterém se upravuje barevnost contrast atd.