Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s HDD

Dobrý den,
potřebuji poradit co s porouchaným hdd.
Disk zjevně odchází, už i BIOS ho ve funkci "smart" vyhodnotí jako vadný.
Problém k jeho přístupu však spočívá někde v systému Windows, jelikož ho po nějaké době odpojí a "datarecowery" programy ho pak nemohou naskenovat a případná data někam zazálohovat. Správce disků ho načte a píše, že E: je aktivní a v pořádku a online, ale systém souborů by měl být NTSF a on ho vidí jako RAW. Moje domněnka je taková, že data tam jsou, jelikož některé ikonky jsou právě uloženy na tomto disku a pokud není připojen ikony se nezobrazí. Program Recuve něco stačil najít, ale jedná se o pár maličkostí. Na disku mám mimo jiné zálohovaný WEB a jiné věci o které bych nerad přišel. Dokážete poradit, jak to z toho vydolovat ? Je to starý Maxtor 40GB D540X-4K.

Odober mu pismeno v sprave diskov, alebo pouzivaj linux na recovery veci, linux nesaha na logicku strukturu disku ked ho unmountnes alebo normalne distribucie vobec nemountuju automaticky.

Ked sa snazis citat vadne miesto tak logicky to trochu trva, konkretne u win to trva hodne dlho ptz je dementny, takze cakaj dlhsie.

Ked tam je raw tak tam nie su uz ziadne ikonky ani nic, nejake zbytky dat mozno dostanes testdisk-om alebo recuva apod

Díky za odpovědi,
přiložím ještě výpis z příkazového řádku.

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Já> chkdsk e:
Systém souborů je typu NTFS.
Nepodařilo se rozpoznat verzi a stav svazku. Program CHKDSK byl přerušen.

C:\Documents and Settings\Já> dir e:
Chyba dat (cyklická redundantní kontrola).

C:\Documents and Settings\Já> e:/music
Chyba dat (cyklická redundantní kontrola).

C:\Documents and Settings\Já> e:\dir
Chyba dat (cyklická redundantní kontrola).

U nás se recykluje a tak ho dám do elektroodpadu.
Díky.