Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s PC

Cau :) dneska odpoledne jsem psal ze mi nenabehne pc(se se ani zdroj neroztoci), byl jen spatne zapojen kabel power sw... ted uz vetrak u zdroje a cpu se toci i grafiku slysim jak pracuje ale obraz nenaskoci, furt cerna obrazovka a nic na desce sviti 4 svetilka 3 cerveny a jedno zelene, myslim ze podle toho se to da zjistit ale v manualu to je anglicky a moc tomu nerozumim, poradte mi prosim..

MSI P35 NEO2 Platinium¨
GTX 560
2gb ram ( mam 3 ramky, 1GB,512MB,2GB) a zkousel jsem vsechny po jednom, a furt stejne..
q6600
500W Zdroj

jen upozornuju ze deska s procesorem jsou funkcni.., poslal bych fotku te desky jak tam sviti ty kontrolky cervene, ale mobil ma spatnou kvalitu a nezachyti to tak snad vam to bude stacit takle,takle to sviti po zapnuti PC (zlute zakrouzkovano)

msifront1.jpg

a toto jsem nasel v manualu desky: ZDE > CCCCCC.jpg

budu vdecnej za kazdou radu.. :)

ked bol spatne power sw, tak tam je toho spatne asi trochu viac.

Tak jak si to nakreslil to znamena pravdepodobne problem s RAM. Skusaj RAM po jednej v roznych slotoch, skontroluj ci su dobre zastrcene, skus clear CMOS. Ak si mal vonku CPU tak si mozno znicil paticu apod.

Ked nepomoze nic tak preistotu aj odpoj vsetko od kejsu, a zapni to len pinzetou.

CPU sem vubec nevyndaval, CPU bylo s deskou uz davno nasazene aj s chladicem, ramky sem skousel vsechny po 1 v ruznych slotach a nic... CLEAR CMOS vim co je ale nemuzu na desce nejak najit, jen je na desce takove tlacitko to nevim jestli je ono,

tu posledni vetu nechapu odpojit vse od ceho?, pinzetou? jak? Jinak diky ze si odpovedel :)

OMG. ano okruhla baterka na doske, neexistuje tam ziadna ina baterka. Ked tam mas nieco na 2 dratoch tak to je reproduktor.

kejs je bedna. Ked si mal zapojeny blbo powerbutton, tak mozes mat zapojene blbo este dalsich 5veci, preto mas skusit vsetky veci ktore idu na bednu z dosky odpojit (tie draty vytiahnes z dosky vsetky. Aj ten reproduktor.)
Predpokladam ze to potom podla navodu k doske budes zas vediet zapojit vsetko, ak ne tak si to predtym vyfot

baterku sem skusil vyndat a zandat a zadna zmena, jedine kabely co mam zapojene do desky sou: 4x pin CPU FAN, ten hlavni kabel od zdroje do desky,HDD a to power SW, nic jineho tam nemam, pinzetou sem zkousel zapnout pc a zadna zmena, furt stejne..

jak pisu, ten procesor se nevyndaval 2 roky takze tim to neni, a predtim to jelo furt, predesli majitel desky pise ze na 100% to bude spatnyma ramkama,ze pry to asi podporuje jine ramky proto to nejspis nejde.... ja mam tyto:

1GB DDR2 533-CL4 PC420U-444
2GB DDR2 800MHZ DIMM - PC2-6400
512 MB RAM 533-CL4

Grafika je nova a funkcni, ram 2gb taky nove a funkcni ( grafiku a ramky mam tyden a v pohode bezeli v predeslem PC ktery mam i ted jako zalozni (nepouzivany),takze kdyz ramky dam do moji stare desky v predeslem PC ted a i grafiku, tak se to rozjede bez problemu.... a ted co sem koupil..= Koupil sem DESKU + CPU z bazaru, cpu byl na desce uz nasazen, a ja nekupuju jen tak nekde neco, majitel desky ma na aukro tisice pozitivnich komentaru, a zadny negativni, takze si nemyslim ze by me oklamal, navic sem snim i volal a rikal ze jemu to slo v pohode, ze to musi byt pry jedine ramkama..

Ked mas tam strceny spravny 4pin (ne PCIe ale 12V ATX), a na spravnej strane toho 8pinu (viz fotka tam kde je bola zaslepka to nestrkaj), tak by to malo fungovat aj so 4pinom. Mozes si na test preistotu niekde zohnat aj zdroj s 8pinom alebo redukciu, ale predpokladam ze to neni tvoj problem.

Este si v navode k doske precitaj jak sa pracuje s tym tlacitkom clear CMOS, alebo ci tam nahodou neni aj tlacitko MEM OK

rikal ze jemu to slo v pohode

A potom este cervena karkula isla do lesa a zozral ju vlk a vecernicek skoncil

Bud sa to znicilo pri transporte, alebo to neslo ani jemu. Alebo si to nejak znicil ty (doska sa da aj zlomit pri strkani RAM)

Vseobecne odpoj aj grafiku vyber dosku na stol a skus aj druhy modul 1GB samotny, a vo vsetkych slotoch zaradom, a zakazdym to odpoj na minutu z 230V a vyber aj knoflikbaterku. A skusaj to bez grafiky bez vsetkeho, len holu dosku.
Pripadne skus aj vymenit knoflikbaterku z inej dosky na test.

Kontroluj ze tam tu RAM strkas poriadne az na doraz (packy na bokoch su po strceni zvislo, este ich pritlac k sebe)

nehlasi to nic, moje deska nema to pipaci co oznamuje ty chyby mi psal majitel..

kdyz vyndam ramky, je to to same jako kdyz je tam dam, furt to sviti stejne.. na google sem nasel podle toho ze to je proste problem s ramkama resilo to dost lidi, staci si na google napsat MSI RED GREEN RED RED....

takze myslis ze ta deska uz je v haji??

no kdyz v pc nemam zadnou ramku = PC PIPA DLOUZE 3x

kdyz do PC dam tu 1gb nebo 512MB (kamokoliv do slotu, zkousel sem vsechny sloty) Tak PC Pipa taky 3x, ale jakmile dam do nejakeho slotu tu 2GB, tak PC nepipa, zkousel sem vsechny ram sloty stou 2GB, PC sice ani jednou nepiplo, ale obraz nenaskocil..

dobrou ti preju :)