Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíly cen konzolí ČR vs Zahraničí

Proč PS4 stojí v USA 399,- (8000kč) a v česku 545$ (10900kč) ??

Neříkejte mi...že v Česku není dodavatel...co to dodává všem a prostě si objedná 20tisíc kusů...aby mu ta dodávka zboží vyšla natolik levně...že nebude stát na 1konzoli dodání z USA do Čech nechutných 2900,- za 1 kus elektroniky.

Když už v těch 399$ v USA mají započítanou provizi...tak to si v česku účtujou 10x větší provizi?

Vysvětlí mi někdo naprosto šílené rozdíly mezi cenama elektroniky v zahraničí a v ČR?

Mimo již zmíněné mají v US taky podstatně nižší daně. U nás to taky může prodražit lokalizace do češtiny (nevím, jestli tehle konkrétní případ a je to spíš zanedbatelná částka).
Svou roli na tom má zaručeně I to, že si to tady můžou dovozci/prodejci dovolit. Ve větších zemích je větší šance na to, že pro danou věc bude více distributorů / prodejců = větší konkurence.

Pokud tohle všechno sečteme, jinak to dopadnout ani nemůže.