Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hard disk error

Zdravim,

zacal mi haprovat pocitac,po zapnuti mi vypise,secondary hard disk error,press F1 to resume,alebo nepodarilo sa inicalizovat hard disk press any key,a vyberte bootovacie zariadenie.pod dvadsiatich restartoch sa pc zapne.vadny disk?ako zistim ci ano,alebo co mam spravit.?

doska 4core esata,Core 2duo 2,66ghz,2gb ram ddr 2,radeon 4810,Hdd 500gb,western Digital.

dakujem za rady.

Muze byt.

Prvne disk vyndat z PC, pripojit k jinemu PC jako datovy a zkusit spustit, pokud nabehne, tak odzalohovat data a pustit na to kontrolni utilitu disku od vyrobce disku.

Jinak zdanlive diskove problemy mohou byt a casto jsou ve skutecnosti vadou radice (zakladni deska) nebo vadou zdroje. (Vymenit zdroj je opet jednoduche, takze ten otestujes snadno.)