Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopie HP recovery partition

Zdravím!
Chci si teď hrát trochu s dualbootem na svém HP notebooku, proto si chci udělat zálohu recovery partition na ext. hd v případě, že by se něco podělalo. Hledám proto nějakou linuxovou utilitku, mám usb flash s ubuntem, představuji si to tak, že bych nabootoval live linux, připojit externí hdd, spustil utilitku a vytvořil obraz té partitiony.

A nebo je tu druhá možnost, udělat pomocí nějaké windows aplikace obraz již nainstalovaných win 8.1, které v případě potřeby nahrát.

Která možnost je dle vás lepší? Popř. je první možnost vůbec proveditelná?

Děkuji za Váš čas!

kopie samotné partition nestačí, musí zústat zachováno také její umístení na disku, funkce BIOS-u, hot key F11 pro vyvoláni obnovy z recovery partition predpokláda její umístení na presne daném sectoru

nejspolehlivejší cestou pro vytvorené možnosti obnovy recovery partition je použití HP recovery manageru a vytvorení sady DVD diskú, je to standardní fukce HP recovery manageru

.... :puff: