Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhodobé selhávání systému

Zdravím

Potřeboval bych poradit, jak zabránit pádu systému, který se děje u mého počítače ve ve víceméně konkrétních situacích. Většinou se jedná o momenty, kdy se po delším běhu počítače (2 a více hod) spouští nějaký náročnější program (střih videa/3D grafika/hry...). K žádnému bluescreenu nedojde, jen se na monitoru objeví horizontální pruhy v barvách toho co je na monitoru zobrazené, které asi po půl vteřině zmizí a zhasnou oba monitory (dodám že problém nastával už když sem měl pouze jeden monitor). Počítač se zcela nevypne, zhruba po 5 až 10 vteřinách se začne znovu načítat). Tento problém ale nenastává pokaždé při spuštění výkonově náročné aplikace (jak jsem již uvedl). Např. pokud spustím počítač a ihned po spuštění hru/program pro střih videa,... vše běží naprosto bez problému po neomezenou dobu.

Přes program Moo0 system monitor jsem shledal, že teplota CPU nepřesahuje 80 stupňů celsia při 100% vytížení, běžná provození je kolem 40-50C. Přes program FurMark jsem zkontroloval teplotu GPU, která je při běžné práci na cca 50C, při zatížení maximálně na 85C. Počítač jsem chtěl vyluxovat, ale po otevření skříně jsem z úžasem zjistil, že v něm není žádný prach (téměř).

V nastavení systému mám v záložce "Spuštění a zotavení systému" nastaveno v oblasti "Selhání systému" u části "Zapsat ladicí informace" zvolenou možnost "Zkrácený výpis stavu paměti" (možnost výpisu celé paměti tam není).

Ve složce C:\Windows\Minidump žádné soubory nejsou.

V protokolu událostí systému Windows se vždy po pádu zapíše kritická chyba, s tímto XML zápisem (nicméně všechny "Bugcheck parameter" jsou pokaždé jiné, ostatní vlastnosti, až na EventRecordID, jsou pokaždé stejné):

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2014-10-18T17:36:26.526022800Z" />
<EventRecordID>1511141</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>LYNX</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">209</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0xfffff8800fe84040</Data >
<Data Name="BugcheckParameter2">0x9</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xfffff8800f0970fa</Data >
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Mám standardní desktopový počítač, s Win 7 64 bit, v srpnu 2011 byl pořízen, všechny komponenty byly nové. Problém se objevil cca před rokem.

Celá konfigurace:
Win 7 64 bit, Home Premium
CPU: Intel core i7-2600k 3.4 Ghz.
RAM: 8192MB DDR3-SDRAM
GPU: AMD Radeon HD 6850 1GB
Základní deska: Asus P8H68-M PRO
HDD (2x): Western Digital WD10EALX-009BA0 ATA Device (1000GB)
DirectX: Version 11.0
Bios: American Megatrends, version 1003

Díky za případnou radu

No teď se mi povedlo vysledovat že při načítání Sony Vegas to padá ve fázi kdy vegas načítá "Initializing GPU Video Processing", stejně tak při startu některých her... takže to bude nejspíš ta grafika.... dík za radu, zkusim aktualizovat ovladač...

Mě to taky překvapuje, ale teď už to prostě opravdu nepadá, zkoušel sem co nejvyšší vytížení procesoru a spouštění programů k tomu, ale skutečně, všechny grafické a jiné náročné programy naběhnou bez problému (jedině snad že se to logicky docela seká). Taky bych čekal bsod, když je to ovladač.