Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nvidia Geforce GTX 970

Zdravím, mám v plánu kupovat nové PC na kterém bych si chtěl zahrát všechny hry co existujou na ultra detaily ve full hd rozlišení na jednom monitoru. Chtěl bych se zeptat když koupím 2x tuto grafiku www.alza.cz jestli to bude stačit. Jestli víte o lepším řešení zhruba za stejnou cenu ale musí to být Nvidia tak sem s ním ;-). Díky všem.

A můžu se zeptat na co dvakrát grafickou kartu za 10 tisíc ? Všechny novější tituly na FHD ti stačí s jednou grafickou kartou. Na vysoké detaily můžeš hrát všechny hry i s grafickou kartou o 3000 tisíce levnější a ty chceš rovnou dvě :D Jinak pokud chceš nový počítač, tak bych napsal limit a tady se určitě někdo najde kdo ti sestaví slušnou herní mašinku, sám bych se do toho nepouštěl :D :)

Tak to už nechápu, na jiný poradně mě řekli že na hry jako Crysis 3, Metro Last Light, Stalker Lost Alpha me nebude stacit ani R9 290 na 60 fps a tady mě říkáte že stačí grafika mnohem levnější :D proto jsem zvolil tyto dvě. A která by konkrétně stačila ?

ok, koupím jednu, aspoň ušetřím. Ještě se chci zeptat, zbytek sestavy je tento:

Procesor:
www.alza.cz
Chladič:
www.alza.cz
Deska:
www.alza.cz
Ramky:
www.alza.cz
SSD:
www.alza.cz
Pevný disk:
www.alza.cz
Zdroj:
www.alza.cz
Skříň:
www.alza.cz

Ramky jsem chtěl původně ty samé ale s větším chladičem, radši jsem vzal tyto aby to nevadilo chladiči procesoru. Procesor je dobrá volba k této jedné grafice ? Sice nejsem profík na sestavování PC ale baví mě to. Pokus by se někde dala nějáká věc vyměnit za lepší stejné ceny tak sem s ní :) rád se něčemu přiučím.

Je blbost říkat, že jedna je lepší než druhá. V jednotlivých cenových kategoriích mají podobně výkonné modely a věčně se předbíhají v poměru cena/výkon. Momentálně mi připadá od Nvidie vcelku brutální krok, že má tak výkonné grafiky o několik tisíc levnější, než AMD srovnatelné...

Mě se nezdá že by byla ta AMD R9 290 horší než ta GTX 970, sice tomu moc nerozumím ale vyšlo mě že R9 290 má větší počet stream procesorů 2560, to Nvidia má 1664, a navíc má AMD větší šířku sběrnice 512 bit. Nvidia má 256 bit tak nevim. Jediné co má Nvidia větší je Frekvence jádra a paměti.

Ty RAMky s vysokým chladičem, ti nemusí vlézt pod chladič CPU, jseš si jistý, že ti to tam vleze ? Samozřejmě, že čím nižší časování a čím větší frekvence tím lépe, ale rozdíl ve hrách je úplně minimální, takže jsou to jen vyhozené peníze.