Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovani intel quad q6600

Cau, takze moje kompomenty jsou:

MSI P35 NEO2
Intel core quad q6600 2.4ghz pretaktovany na 3ghz
Geforce GTX 480
2GB RAM DDR2 800

Chtel bych procesor alespon dostat na 3.4ghz, jenze jakmile prekrocim 3ghz tak se nedostanu ani do windowsu a vetsinou mi to hodi STOP x00000124, nebo to zmrzne jeste predtim nez se dostanu do windowsu (PRI NACITANI WINDOWSU)

pri 3ghz to mam stabilni
novy chladic mam - Silentium
stupne se pohybujou okolo 48C 3ghz) bez zateze, pri zatezi 55C
Pri taktovani sem jen zvedal jen FSB, volatage sem nemenil, ani nic s ramkama sem nedelal, na google sem hledal, ale vetsinou tam toho pisou tolik ze ani reseni a navod nenajdu,proto jestli se nekdo vyzna tak piste :) dik..

Řekl bych, že 750Mhz je moc a procesor to nevydrží. Jinak vidím FSB 350Mhz násobič 9.
50x4 je 200Mhz to znamená paměti jedou na 900Mhz musíš ještě níž. Dále to napětí jsi dal o 10% výš?
Jo taky frtulu na chladiči naplno. Jinak mužeš měnit násobič? Skus taktovat obráceně. FSB na 300 nasobič dej na výc.
Používej k výpočtu taktu kalkulačku.

nasobic nejde vic jak 9, muzu jen snizovat nasobic, o 10procent? Napeti jsem dal Z 1.315V na 1.350V to mi to hazalo to modrou smrt uz pri prihlasovani do windowsu, a pak sem dal 1.375V a to mi vydrzelo ve windowsu 5 min a pak mi to stejne hodilo ten samej error co sem poslal...

Default VCore voltage je: 1.315V

takze....?

sorry ale nevim jak se to pocita, ty pocty bych asi nepochopil.. :), takze core voltage mam dat na 1,4465V? Jinak jak se menuje to snizeni te cipove sady? je tam toho vic na zmeneni Voltage, nerad bych zmenil neco jineho :) staci anglicky nazev jak to je pojmenovane v biosu a ja to snizim..

1. myslím, že už jednou o tom řeč tady byla

2. nemáš základní znalosti o přetaktu v BIOSu s procesorem bez otevřeného násobiče
(návodů je pro tento konkrétní procesor je na netu x)

3. není procesor jako procesor, každý je trochu jinak povedený a vůbec ti nikdo nezaručí, že se na hodnotu 3.4GHz vůbec dostaneš (tak 1 z 5 je povedený pro vysoký přetakt nad 25%), hranice mezi funguje a už nefunguje je velice úzká pár MHz a setin napětí

(hrabeš se vtom metodou pokus omyl = klik klik a je vymalováno, to k stabilnímu výsledku nikdy nevede a ani nevedlo)