Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o doporučení zdroje

Mám Seasonic S12II-430 a začalo v něm cvakat a pískat. Týden po skončení záruky. A to by prý měla být kvalitka. :-( Proto prosím o doporučení kvalitního zdroje, který dá deset let bez problému. Nesmí to být Seasonic. V počítači mám 65w apu a jeden disk. Pokud možno odpojitelné kabely, nyní mám v case klubíčko nevyužitých kabelů

Děkuji.

Me se takhle zase odpalkoval Enermax, obavam se, ze opravdu nic lepsiho nez Seasonic neni. Asi uz zadny vyrobce nedela vystupni kontrolu a nikdy se nepodari vyrobit dokonalych 100% zdroju. Mimochodem tovaren na zdroje zase tak moc neni, vetsina znacek, ktere muzes koupit v obchode jsou OEM prodejci, to jest prodavaji to pod svym jmenem, ale streva jsou treba prave Seasonic.

Jinak znackove zdroje, u kterych jsem se vyskytl, kdyz to odeslo: Fortron, Corsair, Coolermaster, Thermaltake, Enermax, Zalman. O kouricich Redstarech ci Eurocasech nemluve, to jsou pochybne znacky uz v zakladu.
Ted kupuju Seasonic a ve dvouch PC mi uz nejakou dobu bezi v pohode Chieftec, ale kdyz se podivas na netu, tak taky lidi nadavaj.

Ventilátorem to není, když ho zastavím, dělá to bez přestání ty samé zvuky. Cvaká elektronika uvnitř. A lidí co mají totožný problém je na internetu mraky. Jen na poradně jsem tu našel asi další dva. Tak mi neříkejte, jaká kvalitka je Seasonic. Je to odpadek. Neříkejte mi, že ostatní jsou ještě horší. :-/ A poměr 60 procent? PC odebírá cca 80 W v zátěži. Zdroj nejede ani na 25 procent, většinou jede na 15. Zdroje z devadesátejch jedou doposud a dnes se nedá sehnat něco, co vydrží na týden přesně (!!!!!!!!!!!!!!) záruku?

Ten poměr nebyl mířen na tebe. Jinak já mám S12II 620 Seasonic a hned po koupi jsem vyměnil vrtuli za tu co jsem doporučil, a ted zdroj je tichý a v zátěži je naprosto studený. tak takhle ošetřený zdroj vydrží leta bez poruchy.
Tobě odešla nějaká součástka, protože byla blbě chlazená (kvuli kusu plastu v dráze proudu vzduchu) to je celej problém značky Seasonic. nevím kurna na co to tam dávají:x:

Prdlajs, je to usměrnění proudu vzduch, aby se to v té malé krabičce netřískalo.
(on asi výrobce/konstruktér nejlépe ví proč, má na to totiž zkušebnu, navíc nevěřím, že to je příčina)

Takže podle tebe je lepší fukar na 50% než na 100? Já to oddělal a Arctic vrtula to na poloviční otáčky originální vrtule profoukne mnohem výc. A proto je zdroj studený i v zátěži. Lépe řečeno se součástky nestačí ohřát.

Správně protože každý správný Čech je kutil, ví daleko lépe co třeba zlepšit a to u všeho co koupí, od krystalky až po raketoplán.
(výrobce který šetří každý cent při velkovýrobě to tam dává asi pro prdel králíkům, jen proto aby si zvýšil náklady, že ano)

Sorry M-Pole, ale výrobce potřebuje aby se zdroj podělal nejlépe po záruce, a ty běžel koupit novej. Né aby zdroj vydržel 6 7 8 let než se podělá. Takle funguje kapitalismus. Tak nám tady nedělej školení o inteligenci konstruktéru. Pokud je zdroj s plastem a originál vrtulí horkej a ještě vrtulník doma, tak co je potom lepší? Ticho, chlad ne.

Jasně a jsme u konspirátorů a kurvítek, mě zdroje přežívají běžně bez problémů dvě tři sestavy a to že běží ani hlukově nevím, jedině jsem se spálil s "furtronem" krámem nechutným.
(používám na staré Enermax Pro+82 425W, na nové Season G 550W a žádný šachy s točákama jsem dělat nemusel)