Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi karta - ThinkPad T30

Ahoj,
chci si k notebooku koupit wifi kartu. Ovšem úplně nevím, jaká karta mi tam bude fungovat, popř. jaká je vhodná. Pokud jsem informace na internetu dobře pochopil, potřebuji kartu do slotu "Mini PCi". Je to tak? Je jedno, jaká bude, nebo musí splňovat určité parametry? Dá se to koupit u nás? Našel jsem toto: http://www.ebay.com/itm/IBM-Thinkpad-T30-Cisco-Air onet-MPI350-Mini-PCi-Wireless-WiFi-Card-/110792938 500 , ale asi neposílají k nám.

Dík za radu.

Primarne sa snaz kupit kartu do mini-pci, pretoze sa to napaja na anteny, ktore su podstatne lepsie ako v tom USB. Okrem toho USB 1.1 prenasa data rychlostou max 12Mbit/s tusim. To aby si nebol sklamany, ze sa pripojis s USB na rychlosti 150Mbit/s a download ide tak okolo 10Mbit/s. Dalsi problem moze byt, ze vela USB wifi nepodporuje USB v 1.1.
Velmi podrobne citaj specifikaciu toho USB wifi.

USB WiFi adaptér na USB 1.1 nemuže fungovat nezvláda to rychlostí ani základní komunikaci adaptéru se systémem. USB 1.1 je použitelná pro myš, tiskárnu a kopírovaní na USB Flash disk, jenom ten soubur nesmí být veliký jaká to bude hrúza ta "rychlost"

Otevri krytku kam by prípadne ta karta mela jít a koukni zda tam jsou dva nezapojené kabliky ukončené miniaturním konektorem. Pokud tam nejsou, tak tam žádnou kartu nedáš protože nemáš v krytu antény. U starých notebooku se vyskytují dve varianty slotú pro WiFi karty, starý miniPCI a novejší miniPCI-E. Koukni do Google jak vypadá slot a ujasni si jakej tam máš.

Na tak starej krám bych ale Wifi stejne nestrkal, Wifi žere mnoho systémových zdrojú spuštenými službami které musí bežet aby to mohlo fungovat. Staré krámy s tím mají problém. Pripojuj se kabelem.

.... :puff: