Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevím si rady ze zvukovou kartou M-Audio M-Track

Dobrý den,mám problem s touto zvukovou kartou,jedná se o to že si nevím rady jak tuto kartu používat pro hry a video,při používání nástroje (kytary) ji normálně slyšim v bedýnkách a v Daw neboli cubase jde nahrávat,ale neslyším zvky cubase přesněji click,proto abych ho slyšel tak musím přepnout na puvodni zvukovku,dále nahrávat můžu pouze v prvním kanalu druhy slyšim,ale nejde mi zase nahrávat prosím o pomoc a radu děkuji

nečítame návod na použitie -upozornenia,ktoré sú vyznačené hrubým písmom a ktoré už výriaznejšie väčšie ani byť nemôžu,lebo by sa do manuálu nezmestili-v prvom rade pred inštaláciou vypnúť a odinštalovať ovládače predošlého zvukového hardwaru v pc...pod win nieje možné použiť žiadnu inú zvukovú kartu spolu s m-audio hardwarom,inak ovládače a hardware nepracuje korektne......-gitara je monofonny,jednokanálový nástroj,takže je ju možné pripojiť len do jedného kanálu,to je úplne normálna vec a nahrávať sa dá takisto iba v jednom kanále,jeden mono-nástroj=jeden audio kanál,viac sa dá spraviť len v softwari pomocou subkanálov virtuálne,nie default...doporučujem prečítať manuál,faq a web avid/m-audio+steinberg/cubase a ujasniť si pojmy a dojmy.....nástrojové kanály,zdroj zvuku,default audio adapter vo windows,asio,inštalácia ovládačov poloprofi/profi zvukoviek a podobné,pokial nevieš základy,ťažko sa bude dať pomôcť nejakou jednou vetou.....

v ovládacích paneloch zvuku musí byť určený default adaptér m-audio,integrovanú zvukovku je nutné vypnúť v biose počítača,pre niektoré m-audio zvukovky nieje nutné inštalovať žiaden ovládač do systému,fungujú ako generic usb audio adapter vo windows,nutný je len asio driver pre cubase a spol,treba si nutne naštudovať manuál k zvukovke a jej revízii....

nedalo mi to,pozrel som stránky m-audia,pre M-Track sériu sa žiadne ovládače nedodávajú,je to class compliant device,funguje len ako usb audio adapter spolu so systémovými ovládačmi,pokial si tam inštaloval nejaké m-audio ovládače,tie s M-Track verziu fungovať určite nebudú,v ovládacích paneloch pre zvuk musíš všetko nastaviť na usb audio device,a bude to fungovať ako má,m-audio ovládače odinštaluj zo systému,určite si tam inštaloval nejaké F-track alebo U-track ovládače,ktoré sú určené pre úplne iný hardware než máš.....

Malý pokrok nainstaloval jsem znovu windows na ovladace jsem se vykaslal a nainstaloval pouze assia all4 z inertetu vsechno klape jak,ale při zapínaní a vypinaní PC a ruznym přepínaní zvuku tim myslim praci v cubase ze mam nahrane stopy kytar a vst plugin ez drummer 2 kde při přepínaní zvuku bicich mi repraky hrozně lupají dočetl jsem se že je to nekvalitníma reproduktorama to chapu i když to lupání mi přijde hodně časte (mam objednane monitry),ale co nechápu že sie mi to po čase dejme tomu 3 minuty prace v cubase hryzne a už s tim nic nendalem pouze restart