Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací Winů

Zdravím všechny prosím, pomozte potřebuju rozběhat instalátor Win XP na starší sestavě (procesor intel pentium4 3,0 GHz 1GB RAM) deska je téže od intelu. Problém nastává u disku mám klasickej pinovej disk s kapacitou 60 GB a převodku na USB no a ten disk instalátor vidí mám na něm 2 sektory oba formátované do NTFS s výchozí velikostí alokační jednotky ale když zvolím kterýkoliv oddíl disku k instalaci vyhodí to jakési chybové hlášení ze nelze win nainstalovat do tohoto oddílu. Nějaké náměty čím by to mohlo být? Každou radu beru, díky moc.

instalátor Windows-u má takovou vlastnost, systém na USB disk instalovat nepovolí, nakolik ho, správne, považuje za výmenné médium.

Licence Windows se svazuje určitým postupem na hardware, dle filozofie Microsoft-u, systém musí být instalován na disk který je součásti hardwarové sestavy a to USB disk z princípu není.

... :puff:

copak o to deska má i IDE i FDD ale jde o to že disk je z notasu takže nemá ani klasický IDE ani FDD proto ta redukce disk nechci přenášet bude napevno. Jen mě prostě nenapadá jak jinak to propojit existovaly redukce na IDE + molex napájení ale to už se nedá sehnat a ze servisů to nikdo nepustí....