Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dual sim mobil do 3000kč

Zdravím dnes jsem se dozvěděl že moje máti dokázala utopit svůj dlouholetý myphone (trochu starší) v režonu, tudiž bych jí rád našel náhradu ale trochu modernější.
Podmínkou je (budu ho trochu porovnávat s mojím Galaxy S2)
Výkonný fotoaparát který když s ním vyfotím tak to vypadá hezky(aspoň jako má Galaxy S2)
Dual SIM !!
Vydrží celý den i když bude volat 30% času bez nabíjení.
Nechce už tlačítkový povoleno max 5 tlačítek :-D zvuk zámek vypnutí a "home".
Aby byl trochu rychlý při načítání (nerad bych aby se jí načítaly fotky půl dne když jich tam bude mít 500 třeba) atd.
Né příliš velký displej. (Menší než GALAXY S2)
A cena max do 3000kč +/- 500 kč

Mám adepty které sem dám pokud budete mít lepší tak šup sem s nima :)

http://mobilni-telefony.heureka.cz/prestigio-multi phone-4055-duo/specifikace/#section
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-e455-optimus -l5-ii-dual/specifikace/#section

a tenhle nemá asi moc hezký ohlas podle některých uživatelů tak ho dávám jako poslední možnost.
http://mobilni-telefony.heureka.cz/prestigio-multi phone-5400-duo/specifikace/#section

Moc děkuji všem za názor a přeji hezký zbytek večera.

a čo tak pozrieť modernejšie myPhone/K-Touch dualSIM telefony/vyrába ich ten istý výrobca BellPhone-Prince Shenzen China/,je ich na trhu stále dosť, aj ich modernejší následovníci,pokial mame vyhovoval starý model od nich,určite nájdeš aj modernejší výrobok toho istého.....

Je videt, ze mas maminku rad asi jako ja, kdyz jsem ji venoval sve stare polorozpadle Jiayu, ale na svou obranu musim rict, ze jsem to napravil a poridili jsme ji SGS3 Neo. :-)

Ten Doogee to je to same, chvili to fungovat bude, kdyz budes mit stesti na kus, tak to bude fungovat delsi dobu, kdyz ne, tak kratsi. To je u tehlech cinanu normalni.

Ono se staci podivat na recenzi, ktera az zase tak super nedopadla a muzes se jen domnivat, zda pri nevyrovnane kvalite produkce techto mensich cinskych firem, dostali ten lepsi kus nebo ten horsi.

Jenze kdyz chces setrit, tak to risknout budes muset, ja uz jsem vylecen a pokud dualSIM (bez LTE) tak bych do niceho horsiho nez Xiaomi Redmi 1S nesel.

A hlavně nemusím hledat každou hodinu zásuvku.

TO nemusíš, ale za to hledáš po kapsách cestovní GPS, jízdní řády autobusů, počítač kvůli prohlížení internetu, fotoaparát aby sis udělal fotku, program do kin... Nikdo tě chytrý telefon používat nenutí, ale tyhle protestující řeči mě vždycky dostávají. A jak psal Redmarx - telefony dnes vydrží při běžném používání (tedy i výše zmíněné věci) celý den a přes noc ho dáš do nabíječky. Pokud je pro někoho tento úkon složitý, pak souhlasím - chytrý telefon není pro něj a vhodnější bude stará Nokia.

Když jedu do přírody, kde tyto věci nepotřebuju, tak si vezmu starý telefon, který vydrží, nebo cestovní nabíječku (která váží jako ten telefon). Samozřejmě bych byl rád, kdyby telefon vydržel týden, ale rozhodně to dnes není takový katastrofa, jaká se z toho dělá.

TO nemusíš, ale za to hledáš po kapsách cestovní GPS, jízdní řády autobusů, počítač kvůli prohlížení internetu, fotoaparát aby sis udělal fotku, program do kin...

My zase neustále po kapsách hledáme nabíječku a záložní baterku.

telefony dnes vydrží při běžném používání celý den

Tady hodně záleží, co znamená běžné používání. V 8:00 jsem ho vytáhnul z nabíječky a teď mám 30%. To jsem telefon prosím od příchodu ze školy (15:00 nepoužíval).
Telefony dneska nevydrží, nedejbože, abych ještě používal nějakou z funkcí: GPS, jízdní řády autobusů, prohlížení internetu, fotoaparát, program do kin.
Tehle problém je napříč drtivou většinou značek.

Pokud je pro někoho tento úkon složitý, pak souhlasím

Je to hlavně otravné. Pokud jedu na celodenní-dvoudenní výlet, musím s sebou pořád tahat nabíječku (+ někdy cestovní nabíječku).
Nedávno jsem jel do Amsterdamu, kde jsem potřeboval fotit, GPS... Stejně jsem s sebou táhnul samostatnou GPS, protože ten krám by se mi vybil za pár hodin. Stačilo, že jsem tí fotil.

Když jedu do přírody, kde tyto věci nepotřebuju

Příroda je právě téměř jediné místo, kde např GPS ocením.

Je hezké mít všech těch milion funkcí, když je nakonec můžu použít jenom doma. (+ věčný stres např. ve škole, abych se dostal k zásuvce a mohl si nabít).

Sám smartphone mám a tohle mě neskutečně vytáčí.

rozhodně to dnes není takový katastrofa, jaká se z toho dělá.

Dnes to právě je taková katastrofa. Telefon, který jsem nenabíjel denně jsem koupil naposledy před šesti lety.

Telefon, který jsem nenabíjel denně jsem koupil naposledy před šesti lety.

A co jsi s ním dělal? Já pokud na svém mobilu deaktivuju internet a vytahuju ho pouze při volání a psaní SMS, tak dám taky 3-5 dní jako kdysi. Takže se vlastně nic nezměnilo. 4000mAh baterie, kterou znovu nabiju svůj telefon, váží méně než svačina do školy/práce. Opravdu nemám problém ji v batohu mít. :) A nepoužil jsem ji asi měsíc.

Presne tak, kdyz budu pouzivat jen telefon a SMS, tak na SGS4 udelam stejnej cas jak na stary Nokii.

Ale stejne je to zase problem koupe levnych kramu, ja na SGS4 vydrzim cely den i s GPS, focenim a netem. A mimochodem pro ms jeste upresnim, ze telefon pres noc na nabijecce neomezuje nijak ani funkci budiku. :-)

Když jsem měl internet ve starém SonyEricssonu K770i (s 6 let starou, neměněnou baterkou!!), vydržel bez problémů dva dny.

Jednou jsem zkoušel, jak dlouho mi ten telefon vydrží bez nabíjení (pochopitelně jsem ho málo používal) a naměřil jsem 15 dní. Si to s SGS4 zkus. Jestli vydržíš 4 dny tak to je moc.

koupe levnych kramu

Tyhle problémy mají i iPhony, Lumie, lenova, cokoli.

Bud ti ten telefon podvadi pri vypnuti a ve skutecnosti k uplnemu vypnuti nedojde nebo ten budik maji na spesl cipu, ktery zustava aktivovan mimo OS Android a teda se vypne jen pri vyndani baterky.
Tohle me ale nijak netrapi, smartphone je od toho, aby se nevypinal a uvidime, jestli se s SGS4 dostanu stejne jako na ZTE Blade na 225 dni bez vypnuti ci restartu zarizeni nebo to treba i prekonam. Tehdy jsem restartovat po 225 dnech musel, protoze jsem upgradoval OS na vyssi verzi.
Jaky to rozdil oproti samovypinacimu Jiayu nebo Kulhawejmu Hororu, ktery je treba restartovat kazdy tyden.

Edit: Co by za to MS dal, kdyby mu Windows vydrzely bezet pres 200 dni v kuse. :-)

rozhodnul jsem se že jí asi pořídím http://www.alza.cz/samsung-galaxy-s-duos-2-s7582-b lack-d520327.htm
a ona ani teď nebrečí když si nabije mobil přes noc.
Do lesa stačí mapa a kompas a nůž + zápalky a svačina (vleze se do brašničky malé) běžná výbava. Když se ztratím v lese tak většinou stačí vytahnout mobil s GPS v nejhorším případě tak na minutu pro zorientování abych věděl kde jsem a to stačí abych věděl kudy jít...