Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prezije to procesor?

Zdravim, kdyz hraju Assasin Creed Black Flag (na very high nastaveni), tak mi teploty cpu ukazujou i 83-85C, nerad bych aby mi to nejak znicilo procesor, cetl sem ze procesor vydrzi i 100C, tak me zajma jestli to vydrzi nebo ne, jinak procesor mam pretaktovanej.. diky za odpovedi.

intel core quad q6600 3.2ghz
Geforce GTX 580

pridavam i screen..

Řádně tomu dáváš na prdel!

Máš to blbě v základu je doporučená teplota 60.3°C, napětí max do 1.5V.
Po přetaktu o 30% max.tak do 70°C a to jenom v zátěž testech, takto to v OCCT nepřežije.
Příčina:
1. chladič je blbě namontěn
2. napětí V core je příliš vysoké
(v BIOSu postupně napětí snižovat dokud to bude v testu stabilní)

o procesor ani tak nejde, teploty spolehlive zlikvidují kondenzátory v okolí procesoru, materiál desky také dostáva zabrat, docházi tam k lokálnimu ohrevu a pnutím spúsobených tepelnou roztažnosti materiálu, cykly ohrevu a ochlazováni časem vytvorí praskliny ve spojích, jsou to ty známe, náhle zatuhnutí a restarty, prípadne PC nejde napoprvé zapnout

je to Tvuj majetek, delej si s tím co chceš

... :puff: