Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s čiernou tlačou...

Nazdar ludia. Prednedávnom som si kúpil tlačiareň Epson Stylus SX235W s komplet sadou farieb. Nakoľko som doteraz tlačil farebne a dnes som si pokúsil vytlačiť projekt (čiernobielo) tak mi to nejde. Farebné tonery sa mi už minuli a ostala mi len plná čierna. Avšak keď si idem vytlačit ten projekt, tak mi vypíše, aby som si zakupil nove tonery.... Kedze som nastavil pred tlačou čiernobielu tlač, v čom je chyba??? Vopred ďakujem....
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

To, že se stará tiskárna nepříčila tisknout ve stupních šedi aniž by měla barevné cartridge neznamená, že se tak bude chovat každá jiná. Jsou tiskárny, které testují cartridge a je-li některá prázdná (nebo vadná) odmítnou tisknout bez ohledu na to, zda náplň k dané tiskové úloze potřebují či ne.

máš pravdu... zrejme sa tej tlačiarne zbavím :-/ keď nedokáže splniť takú jednoduchú funkciu tlačiť čiernobielo IBA s čiernym tonerom, tak už neviem :-/ toto fakt pokašlali, to aby som si kúpil ďalšie farebné tonery za 30€ aby som mohol vytlačiť čiernobiely projekt?? tak to je už úbožiackosť výrobcov...

Nebyl bych až tak jednoznačný v úsudcích. Ne vždy je za touto vlastností "ubohost" výrobců, u některých typů tiskáren hrozí zcela reálně při provozu bez inkoustu zničení tiskové hlavy. A cena výměny tiskové hlavy převyšuje cenu tiskárny. Pravda piezoelektrické hlavy (technologie používaná firmou SEIKO - Epson) do této skupiny nemusí vždy patřit, ale to jestli to platí i o této konkrétní si nedovolím spekulovat.