Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rady k udržení živostnosti Lion baterie?

Dobrý večer,
měl bych dotaz na to jak udržet svoji baterii v mém novém telefonu (http://www.czc.cz/asus-zenfone-5-a501cg-8gb-cerna/ 160089/produkt) co nejvíce při životnosti, protože telefon ji nemá vyměnitelnou a chtěl bych aby vydržela co nejdéle (pokud vím správně, baterie se dá vyměnit, ale jen v servisu :))

Měl bych dotaz tedy jak a kdy (při kolika %) nabíjet baterii, co jí vadí, nějaké připomínky (například si myslím, že není dobré ji nabíjet přes noc, dělá to spoustu lidí, ale dle mého názoru je to chyba a měla by se odpojit, vždy když se plně nabije)

Děkuji předem za rady.

Musíš ten telefon taky používat... :-D

Kamarád s lumií (myslím 820) na tom není při stejném použití o moc líp...

Nutno říct, že trávím celé dny na mobilním internetu s maximálním podsvícením a fotím si denně cca 3 hodiny slidy na přednáškách.

(na screenu - včera typický den, dneska trochu úspornější - bez focení a internet převážně na WiFi)

No jo, ale nekdy to jinak nelze. :-/

Dale: Umim i 85% v jednom dni, ale jen obcas, protoze Huawei Horor 2, obcas vybiji ve zrychlenem modu. Nicmene na 0% se dostanu, kdyz mam 7-8 hodin pustenej zaznam trasy GPS a u toho jeste fotim, teda dovolena. Hodne dolu klidne pod 20% to jde, kdyz nejaky ten hovor + prijem emailu + poslech mp3 + cca. 2 hod. GPS + foto + pripadne nejake ty dalsi aplikace, kterych jsou na androidu mraky. :-)

Sportovni turistika, beh, "sportovni" (treninkova) jizda na kole - pres zaznam trasy vidim cas, kilometry, prevyseni, ...

Ono je to hodne o tom, jak dotycny smartphone vnima, jestli je to jeste telefon nebo spis pocitac s moznosti telefonovani. Vylozene me bavi lidi, ktery ti reknou, ze chtej Android s dlouhou vydrzi aspon tyden a vyuziti bude telefonovani a sms, jenze takovym staci nejaka zakladni Nokie za litr. Jejich trvani na smartphonu je vylozene nesmyslne.
Pro me je to opravdu multimedialni zarizeni, od ctecky knih az po spravu osobnich financi a prave proto vidim, ze uz tady bych ve WP narazil, treba Airbank (teda banka u ktere jsem) stale myslim pro WP aplikaci na smartbankng nevydala, proto jsem ty aplikace zminil. ;-)

Převýšení vnímám v reálném čase, nepotřebuji na to používat telefon :-) Vidíš, já jakožto majitel účtu u ERA (ČSOB) nenarazil, aplikace je :-) Knihy taky čtu výhradně analogové papírové, focení mobilem jen výjimečně, případně to, kvůli čemu se mi nechce tahat se zrcadlovkou.
Je to všechno individuální.

Telefón dobiť, vložiť do igelitu, zavariť odsávcou vákuovačkou, odniesť do kryokomory s teplotou min. -60°C na dobu cca 12 hodín.

Obyvatelia severnej Sibíri si chemické pochody pri nízkych teplotách v suchých baterkách pochvaľujú, ich mobilné aparáty vybavené lionkami používajú bez straty na kapacite ešte z čias Gorbačova.