Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc sestava intel vs amd

Zdravim,prosim Vas o radu mam v planu porizovat si pc sestavu na zaklade intelu i3 pro praci s grafikou v PS a jemu podobnyCh editorech ale jsem velice cenove omezen proto mi znamy radi ze by mi doporucil spise nejaky amd cpu a vice ram za tu cenu a dostal bych se jeste niz... Zajimalo by me zda pro takovou praci je bezkonkurenci ten intel i3 nebo by se dal tim amd nejak nahradit... a poskladat sestavu obdobnou za nissi cenu se stejnym vykonem...Rozpocet je cca 8000 cim min tim lip...

vybrana pc sestvava

-Procesor Intel Core i3-4160
-Základní deska ASUS H81M-PLUS
-Operační paměť Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Series
-Počítačový zdroj Fortron AX400-60APN
-Pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 1000GB s Advanced Format
+ jaky koli levnejsi case

- Na tvé ucely, bych ti doporucil spis sestavy na bazy AMD Axxx s iGP (na G praci, bych i presto doporucil spise PCIe GK), kde se cenove t. vlezes.
- Naky material jiz vlastnis? (RAM, jestli ano kolik ma MHz, HDD, zdroj etc.)