Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD nebo pouze HDD ?

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli se dá v uvozovkách "žít bez SSD" ? Jakože bez toho se bude zapínat pomaleji PC než s SSD to vím, ale třeba výkon ve hrách to nijak neovlivní ne ?

Při potřebě hrubého výkonu rozdíl nepoznáš, při běžné práci s počítačem dost zásadně ano. Počítač se systémem na plotnovém disku mě už v dnešní době vytáčí. Ve škole máme velice slušné stroje (Core i7 3820, 16 GB RAM), ale plotnové disky je totálně zabíjejí co se rychlosti týče. Už jsem zvyklý, že na co kliknu, to se téměř okamžitě začne dít. Když kliknu ve škole na Firefox, dvě vteřiny se ozývá "chrrrrrr", než se vůbec objeví načítající se okno, to bych vraždil.
Z uživatelského úhlu pohledu, co do rychlosti reakce, při kterých není potřeba hrubý výkon (běžná práce se systémem), zašlape můj notebook s Core i3 v běžné kancelářské práci ty Core i7 do země. Respektive on mnohem svižnějším dojmem působí i tablet s Atomem.

No chtěl jsem FullHD monitor, ale jako já si myslím že ta grafika bude mít dost dobrý výkon a neřekl bych že za tu samou cenu seženete lepší + jsem si jist že i třeba dám příklad PAYDAY 2 na střední detaily s FullHD monitorem bez lagů vpohodě.